Biricik’ ten 10 Ocak 'Çalışan Gazeteciler Günü' mesajı

Genel 9 Ocak 2021 14:11
Videoyu Aç Biricik’ ten 10 Ocak 'Çalışan Gazeteciler Günü' mesajı
A
a
Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Abdulaziz Biricik, 10 Ocak 'Çalışan Gazeteciler Günü' dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Biricik mesajında, demokrasinin en önemli unsurları arasında yer alan güçlü bir basın ve gazeteciliğin ülkede demokrasinin ve ifade özgürlüğünün en önemli teminatı konumu gerçeğinden hareketle, gazetecilerin toplumun gözü, kulağı, sesi olduğunu belirtti. Basın ve gazeteciliğin haber vermenin ötesinde kamuoyu bilinci oluşturarak tüm kesimler açısından önemli bir öge olduğunu belirten Başkan Biricik şunları söyledi:
"Zor şartlar altında çalışan basın mensuplarına görevlerini yaparken tüm kişi, kurum ve kuruluşların yardımcı olması haberin doğru ve hızlı olarak yansıtılmasına katkı sağlayacaktır. Dünyada ve ülkemizde yaşanan gelişmelerin kamuoyuna doğru, tarafsız, dürüst ve objektif olarak ulaştırılması görevini yerine getirirken meslek ilkelerinden ayrılmadan, görevini ifa ederken karşılaştığı sorunlara aldırmayan, yeri geldiğinde canını bile feda edebilen bu meslek mensuplarımızın ifa ettikleri görev, çağdaş yaşamın vazgeçilmez bir unsurudur. Ne yazık ki ekonomik sorunlar nedeni ile özellikle de yerel basın çok ciddi sorunlar yaşamakta ve birçok gazeteci arkadaşımızda bu süreçte işsiz kalmıştır. Yine çalışanlar ise maaş alamamakta ve evlerine, ailelerine bakmakta zorluklar yaşamaktadır. Umarız en kısa sürede bu tür problemler ortadan kalkar ve demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olan gazetecilerimiz refah bir hayata kavuşurlar. Bu duygularla, tüm basın çalışanlarının 10 Ocak ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat