BİZ SAHADAYIZ, SOKAĞA ÇIKAMAYAN ONLAR

Genel 18 Aralık 2021 20:32
Videoyu Aç BİZ SAHADAYIZ, SOKAĞA ÇIKAMAYAN ONLAR
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, geçtiğimiz günlerde AKP Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’ün “Kirli Siyaset Yapanların Oyununu Bozacağız” başlıklı açıklamasına cevap vererek, “Sokağa çıkamıyorlar, esnafla oturup hasbihalde bulunamıyorlar, pazara gelip de halkla dertleşemiyorlar. Asıl kirli olan onlar. Biz alnımızın akıyla her mahallede, her sokakta, her kapıyı çalmadan giriyoruz” dedi.
CHP Fethiye ilçe Başkanı Mehmet Demir basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi.
Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, AKP Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’ün “Kirli siyaset yapanların oyununu bozacağız” şeklinde açıklamalarına sert yanıt verdi.
-ALNIMIZ AÇIK HALKIN İÇİNDEYİZ-
20 ayda Bin 780 kişinin CHP’ye katıldığına dikkat çeken Başkan Demir, “Genel Başkan Yardımcımız Oğuz Kaan Sarıcı ve partimizin ileri gelenleriyle çok büyük bir rozet takma töreni gerçekleştirdik. Bu törende göreve geldiğimiz 20 aydan bu yana ki süreçte Bin 780 kişiye Cumhuriyet Halk Partisine geçti. Bu rozet takma törenin ardından AKP İlçe Başkan Turgay Öztürk, “Kirli Siyaset Oyunu” diyerek bu oyunu bozacağını söyledi. Biz, bu zamana kadar hiçbir zaman kirli siyaset yapmadık. Siyaseti kirleten kendileridir. Önce boy aynasına geçsinler kendilerine bir baksınlar; o zaman kirli kimmiş öğrenirler. Bu dönemde 10 Milyon doları alan kirli onlar, sokağa halkın içerisine çıkamayan kirli onlar. Sokağa çıkamıyorlar, esnafla oturup hasbihalde bulunamıyorlar, pazara gelip de halkla dertleşemiyorlar. Asıl kirli olan onlar. Biz alnımızın akıyla her mahallede, her sokakta, her kapıyı çalmadan giriyoruz. Aileler bizi kabul ediyor. Esnaf bizi bağrına basıyor. Biz her konuştuğumuz sözün arkasında dururuz. Şimdiye kadar partimize yeni üye olan ve özellikle AKP’den ayrılarak partimize teveccüh gösteren yeni partililerimizin isim listesi elimizde mevcut. Aynı listeden onların da ellerinde var. Bizim amacımız o isimleri deşifre ettirmemek. Çünkü onlardan olmayan görüşe sahip herkese baskı uyguluyorlar. Onlardan olmayanlara çeşitli yaptırımlar uyguluyorlar. Türkiye genelinde, üye kaydında rekor kırdık ve bu üyelerimiz arasında, diğer partilerden de çok sayıda katılımlar oldu. Seçildiğimiz günden beri yaptıklarımızın en önemli tanıkları siz değerli basın mensuplarısınız. Sizlerin de çok iyi bildiği gibi kimin bir derdi varsa, yetişmeye çalıştık, kapımızı kim çaldıysa derdine ortak olduk. Ne parti gözettik ne de kimsenin yaşamını, inancını sorguladık. Herkesi önce ‘insan’ olarak gördük ve yapabileceğimizi yapmaya çalıştık” dedi.

-DERHAL ÖZÜR DİLEMELİDİR-
CHP’li Demir, AKP Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk’ün kendilerinden ve kamuoyundan derhal özür dilemesi gerektiğini belirterek şunları kaydetti; “Konuşmalarımızın da her kelimesine kadar sizler bilirsiniz. Hiç kimsenin siyasetini ve çalışmalarını eleştirmedik, tek bir söz söylemedik. Şehrimize, halkımıza, insanımıza hizmet eden herkesi takdir ettik, yeri geldiğinde teşekkürlerimizi de eksik etmedik. Siyasetimizin temiz kalması için verdik mücadelemizi. Kirli siyasetten en çok rahatsız olan biri olduğumu ve siyasetimizin tem kalması için her zaman mücadele ettiğimi yine en iyi sizler bilirsiniz. Bugün burada olmamızın en önemli nedeni, halkımız için söylenmiş olan ‘kirli’ sözünden dolayıdır. Bir siyasetçinin insanımıza ‘kirli’ demesi kadar kötü bir söz olabilir mi? Biz hiçbir insanımızın düşüncesini yargılamadık ve yargılamayız da. Bize gelenlerin de bizden gidenlerin de düşüncelerine hep saygı duyarız, duyduk da. Ancak bize diğer partilerden yapılan katılımlara ‘kirli insanlar’ demek çok talihsiz bir düşünce ve açıklamadır. Onların partisinde olduğu zaman temiz olanlar, bizim partimize katılınca kirli mi oluyorlar? Yani bize katılanlar kirli ve biz de bunun siyasetini mi yapıyoruz. Bu yapılan en büyük hakaret değil midir? İnsanımıza ‘kirli’ demek yakışır mı bir siyasetçiye? Bu toplantımızın asıl nedeni de biz böyle bir söylemi asla kabul edemeyeceğimizi, insanımıza kirli demelerini asla hoş görmeyeceğimizi kamuoyu ile paylaşmak içindir. Siyasetçilerin halkımıza ‘kirli’ diyerek, temiz siyaset nasıl yapılabilir?
-SOKAĞA ÇIKACAK YÜZLERİ YOK-
23 aydan bu yana CHP Fethiye İlçe Başkanı olarak görev yapıyorum Tüm kamuoyu beni, yönetimimi, CHP’li Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca’yı ve meclis üyelerimizi çok iyi bilir ve tanırlar. Biz hiçbir zaman kirli oyunun içerisinde olmadık ve komplo oyunu kurmadık. Şimdiye kadar olanları ve gerçekleri tüm şeffaflığıyla konuştuk. Gerçeklerinde arkasında durduk ve durmaya da devam edeceğiz. Kirli oyunları, kirli işlerin içinde biz yokuz onlar var. Bugün Cumhuriyet Halk Partili hiçbir Milletvekilimize 10 Milyon dolarlar aldı diyemez. Hiçbir meclis üyemize yolsuzluğa karıştı diyemezler. Ama biz onların tüm yolsuzluğunu tüm belgeleri ile sunabiliriz. Yani tüm pislik ve kirlilik onlarda. Sokağa çıkacak yüzleri yok.
Bu talihsiz açıklamayı büyük bir üzüntü ile karşılıyor ve bu insanlarımıza ‘kirli’ yakıştırması yapan AKP İlçe başkanından da halkımızdan özür dilemesini bekliyoruz. Böyle bir söylem hiçbir siyasetçiye yakışmaz. Ve insanlarımıza böyle bir karalama asla kabul edilemez. Sayın ilçe başkanının bu talihsiz açıklamasını bir yanlışla yaptığını düşünmek istiyor ve tekrar hatırlatarak özür dilemesini bekliyoruz.”

-KİRLİ İŞLER İLE UĞRAŞAN HER KİM OLURSA KARŞISINDAYIZ-
Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan sahte ruhsat soruşturması hakkında da açıklamada bulunan Demir, “Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karaca ve Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı iş birliğinde 8 aydan bu yana bir yolsuzluk takibi vardı. Belediye Başkanımız Alim Karaca da, ben de ve Cumhuriyet Başsavcımız da bu konuya vakıf idik. 2014-2019 yılları arasında şirket hesabından 3 Milyon TL zarar görmüştür. Bu konuda da savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Tüm kamuoyu ile de paylaşmak istiyorum. 2019-2021 yılları arası bizim şirketimize müfettiş geldi. Bizim olduğumuz süreçte sıfır hata bulundu. Sayın Belediye Başkanımız Alim Karaca göreve geldiği ilk gün “Kirli insanları bu belediyeden ayıklayacağım” dedi. Sözünü de tuttu ve ayıklama çalışmaları başladı. Her kim olursa kirli işler ile uğraşan her kim olursa karşısındayız” dedi.
-DERHAL ERKEN SEÇİME GİDİLMELİ-
Erken seçim kararının dahi piyasalara olumlu etki edeceğini ifade eden Demir, “Ekonomistlerin yıl sonunda doların 20 lira olacağını öngörüyor. Tek çözüm var. Yarın istifa etsinler erken seçim kararı alsınlar. Dolar 9-10 liraya düşecek. Herkes rahatlayacak. Seçimden neden kaçıyorlar biz bunu anlamış değiliz. Seçimle geldiler seçimle gidecekler. Şu anda CHP’nin ayak sesleri geliyor. CHP iktidara geliyor. Biz ittifak ortaklarımızla düzgün bir şekilde gidiyoruz. Acil seçim gelirse doların düşeceğine inanıyoruz. CHP’de iyi kadrolar var” diye konuştu.
-CUMHURBAŞKANIMIZI FETHİYE’DEN İSTİFAYA ÇAĞIRIYORUZ-
CHP olarak şu anda çözüm ürettiklerini ifade eden Demir “Aile sigortası olsun, emekliye ikramiye olsun bizim genel başkanımız açıkladı. Bunlar vermiyordu vermekte istemiyorlar. Ama bir memur yetkilisi başka başka yerlerden 5 maaş alıyor. Kirli siyaset budur. Acilen Cumhurbaşkanımızı Fethiye’den istifaya çağırıyoruz. Türk Milleti’ni rahatlatsın. Dolar 6 liraya kadar düşsün. Esnafımız kan ağlıyor. Bugün marketlere gittiğimizde aldığımız ürünü yarın üç misliye alıyoruz. Halk alım gücünü kaybetti. İnsanlar zor durumda. 100 adet soba kampanyası yaptık, 150- 200 kişi talep ediyor. İnsanlar evine soba alamıyor. Bunları duymalarını istiyoruz. Sokağa çıkacak yüzleri olmadığı için çıkamıyorlar. Biz bir ekip olarak başarılı olmak için elimizden geleni yapıyoruz. Onları Salı pazarında, Cuma pazarında, halkın içinde görmüyoruz. Sizden gören varsa haber versin bizde onları bir ziyarete gidelim” dedi.
-ZİYARETİMİZE GELMEDİLER-
AKP İlçe Başkanını seçildikten sonra ziyarete gittiklerini ifade eden Demir “İade-i ziyarete bize gelmedi. Biz, Fethiye için taşın altına elimizi koymaya hazırız. Biz bunu söylerken de sokağa çıkacak yüzleri olmadığını biliyoruz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat