BODRUM’DA ADABOĞAZI’NI BEKLEYEN TEHLİKE BAŞKAN KARAHAN: “BODRUM’A İHANET ETMENİZE İZİN VERMEYECEĞİZ”

Genel 3 Mart 2021 13:01
Videoyu Aç BODRUM’DA ADABOĞAZI’NI BEKLEYEN TEHLİKE BAŞKAN KARAHAN: “BODRUM’A İHANET ETMENİZE İZİN VERMEYECEĞİZ”
A
a
CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Adaboğazı’nın imara açılacak olmasına tepki gösterdi.   

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile imara açılacağı belirtilen Adaboğazı’nın doğallığının bozulmaması için tepkiler kar topu gibi hızla büyüyor. CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan da yaşanan durumla ilgili bir açıklama yaptı. 
Adaboğazı’nın tüm doğal güzelliklerinin rant uğruna yok edilmek istendiğini söyleyen CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Adaboğazı’nın ne denli önemli olduğundan bahsederek şunları aktardı:

“HİÇBİR HÜKÜMET BU DOĞAL GÜZELLİĞİ SATMAYA YA DA KİRALAMAYA YELTENMEDİ”

“Burası tamamen doğal ve hiçbir yapılaşmanın olmadığı bir hazine arazisi. Yıllar boyunca hiçbir hükümet döneminde buranın satışı ya da kiralanması mümkün olmadı, kimse buna yeltenmedi. Buranın bir diğer özelliği de Bodrum’a en yakın koy olması ve Bodrumluların, yat işletmecilerinin en kısa ulaştığı yer. Akvaryum gibi özelliğe sahip olan bu doğal yer, hiçbir kirliliğe de müsaade etmeyen ve denizin dibini gördüğümüz bir cennet.” 

“DEVLET DOĞAL ALANLARI KORUMAKLA YÜKÜMLÜ”

“Bu tür doğal alanlar, hazine alanları devletin kontrolünde ve devlet bu alanları korumakla yükümlü, imara açıp talan etmekle değil! Özelleştirme dairesi de Muğla Belediyesi’ne görüş sordu konuyla ilgili. Belediye görüş olarak “hassas korunacak bölge ilân edilsin” dedi. Zira burası birinci dereceden doğal sit alanı ve bölgenin mera vasfı var. Biz bu bölgenin özel hassas bölge ilân edilmesini istiyoruz. Kaldı ki bayram değil, seyran değil. Nereden aklınıza geldi bu cenneti imara açmak, şirkete rapor hazırlatmak? İstanbul’a ihanet ettiniz. Bunu da itiraf ettiniz. Ancak Bodrum’a ihanet etmenize asla izin vermeyeceğiz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat