Bomba iddia: Bahçeli'nin aklında kimlerle ittifak var?

Medya 29 Aralık 2020 09:49
Videoyu Aç Bomba iddia: Bahçeli'nin aklında kimlerle ittifak var?
A
a

Halk TV'de yayınlanan Sözüm Var programında Ekonomist Emin Çapa ve Gazeteci Kadri Gürsel'in konuğu olan ANAR eski Genel Müdürü İbrahim Uslu, MHP ve Devlet Bahçeli hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Halk TV'de, Ekonomist Emin Çapa ve Gazeteci Kadri Gürsel'in sunduğu, Murat Yetkin'in ve Eski ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu'nun konuk olduğu Sözüm Var programında Uslu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhur İttifakı'na ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Uslu, MHP'nin; İYİ Parti, BBP ve AKP'deki milliyetçiler ile bir cephe oluşturmak istediğini iddia etti.

"GENİŞ BİR İTTİFAK OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYOR"

Uslu'nun açıklamaları şu şekilde:

 "AİHM kararını uygularsa ortağıyla sorun yaşayacak, AİHM kararını uygulamazsa bu sefer uluslararası sistemle sorunlar artacak. Bu da ekonomik krizi tetikleyecek. Bu sefer yeniden başa dönülecek.

MHP aynı zamanda ekonomik krizin siyasal maliyetine de katlanmak istemiyor. O yüzden de Sayın Bahçeli, Cumhur İttifakı'ndan ayrılıp, MHP- İYİ Parti artı BBP ve belki sağdaki bir iki partinin katılımıyla çok geniş bir ittifak oluşturmaya çalışıyor.

"MESAJI DOĞRU BİR ŞEKİLDE YORUMLADI"

Bu Ağustos ayında Sayın Bahçeli, Sayın Akşener'e "evine dön" demesinin ertesi günü Sayın Mustafa Destici bir açıklama yaptı. Dedi ki, Biz ülkücüler eğer bir araya gelecek olursak yüzde 40'lara ulaşabilecek bir tabana ulaşmamız mümkün şeklinde. O da Sayın Bahçeli'nin mesajını doğru bir şekilde yorumladı. 

"BAHÇELİ BURAYI ZORLUYOR"

MHP'de, biraz CHP'de, BBP'de, İYİ Parti'de ve bolca miktarda AKP'de milliyetçi bir taban söz konusu. 

HDP gibi, Selehattin Demirtaş gibi bir konu üzerinde bunları bir araya getirdiğinizde, bunların bir araya gelmesi çok büyük bir yüzdeyle mümkün. Benim gördüğüm kadarıyla Sayın Bahçeli biraz burayı zorluyor."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat