Bozat’tan Adıyaman’ın il oluşunun 67. yıldönümü mesajı 

Genel 1 Aralık 2021 15:16
Videoyu Aç Bozat’tan Adıyaman’ın il oluşunun 67. yıldönümü mesajı 
A
a
CHP Adıyaman İl Hukuk Sorumlusu - İl Başkan Yardımcısı Av.Mehmet Levent Bozat, Adıyaman’ın il oluşunun 67. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 
1 Aralık 1954 tarihinde Bakanlar Kurulu tarafından alınan kararla il olan Adıyaman’ın il oluşunun 67. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlayan CHP Adıyaman İl Hukuk Sorumlusu - İl Başkan Yardımcısı Av.Mehmet Levent Bozat, Adıyaman’ın zengin bir kültürle yoğrulduğunu söyledi.

İl Başkan Yardımcısı Av.Mehmet Levent Bozat, “Gerek kültürü ile gerekse turizm potansiyeli ile ilk çağlardan bugüne kadar önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Adıyaman, Türkü, alevisi, kürdü, sünnisi hep birlikte huzur ve barış içerisinde yaşadıkları bir kenttir. Huzurun ve barışın etkin olduğu ilimizde bir çok medeniyetten izler bulmak mümkündür. Adıyaman kadim bir şehirdir. Geçmişi ile önemli bir yere sahip olan Adıyaman, o günden bugüne daha güzel yerlere gelmiş, herkesin hayran olduğu bir şehir olmuştur. Güzel şehrimizin il olmasında katkısı olan herkese minnet ve şükranlarımı sunarım” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat