BÜLBÜL, “SİZİN PEYNİRİNİZİ SEVSİNLER”

Türkiye 24 Mayıs 2021 22:21
Videoyu Aç BÜLBÜL, “SİZİN PEYNİRİNİZİ SEVSİNLER”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Venezuela’dan gümrüksüz peynir ithali için karar çıkmasına tepki göstererek, “Dünyanın 8. Peynir üreticisiyiz. Ama ithal peynir alıyoruz. Peynirler hangi limana iniyor? Hangi markette satıyorsunuz?” diye sordu. 
Türkiye'nin 2020'de Venezuela'dan beyaz peynir ithal edebileceğini açıklamasının ardından Venezuela’da Ekim 2020'de peynire gizlenmiş kokain yakalandığı haberi yeniden gündeme geldi. Konuya ilişkin sosyal medya hesabı twetterdan bir açıklama yayınlayan CHP’li Bülbül, Dünyanın 8. Peynir Üreticisi Biziz. 193 çeşit peynirimiz var. Ama tam 10500 Km uzak Venezuela’dan gümrüksüz peynir ithali için karar çıkar! Peynirleri hangi limana indirdiniz! Hangi markette satıyorsunuz! Tulum mu,teneke mi yoksa Kaşar mı? Sizin peynirinizi! sevsinler” notunu paylaştı.

Milletvekili Bülbül, “Tarım konusunda ithalat artmaktadır. Bizim ülkemizde yapılan tarım yeterlidir. Sütümüzde gerekli miktarda var iken bu ithal peynir konusu nereden çıktı? İhtiyaç olmadığı halde kilometrelerce uzakta olan bir ülkeden ithal peynir getirtmek akıllara ziyan bir durum” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat