Bülbül, “Vatandaş helalleşmek için sandığı bekliyor”

Genel 24 Mayıs 2021 22:45
Videoyu Aç Bülbül, “Vatandaş helalleşmek için sandığı bekliyor”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, “Vatandaşı zamlarla açlığa mahkum edenler Saray’da şatafat içinde yaşıyor. Vatandaş helalleşmek için sandığı bekliyor!” dedi.

Salgın sürecinin de etkisiyle halkın önemli bir bölümünün iş yapamadığı için gelirini tümüyle ya da büyük bir bölümünü kaybettiği bir dönemde temel gıda fiyatlarındaki artış da yoksulluğu hızla büyütüyor. Birleşik Kamu İş “Halkın Enflasyonu” Araştırması Mayıs 2021’e göre Temel gıda fiyatlarında geçen yılın son aylarında başlayan artış trendi bu yıl mayıs ayında da devam etti. Mayısta bir önceki aya göre yüzde 1,8 oranında artan gıda fiyatlarında bu yılın ilk beş aylık döneminde yüzde 13,7, son bir yılda ise yüzde 32,5 oranında artış oldu.
Konuya ilişkin konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, “BİRLEŞİK KAMU İŞ'in araştırmasına göre temel gıda fiyatlarında son bir yılda %32,5 oranında artış oldu. Meyve fiyatları %41,6 sebze fiyatları ise %63,4 zamlandı. Vatandaşı zamlarla açlığa mahkum edenler Saray’da şatafat içinde yaşıyor. Vatandaş helalleşmek için sandığı bekliyor!”dedi.
Bülbül, “Salgın süreciyle birlikte binlerce insan ya işsiz kaldı ya da çalışıyor dahi olsalar maaşlarını alamaz hale geldi. Bir çok işletmeci dükkanını açamadı. Halk yoksulluğa itilirken temel gıda maddelerinde yapılan artışlar durdurak bilmedi. Son yapılan araştırma ile gıda fiyatlarına yapılan afaki artışları göz önüne serildi. Bu konuda hiçbir tedbir almayan hükümetin sessizliği ise cabası oldu. Halkını destekleyemeyen, yoksulluk içinde yaşam mücadelesi veren halkına bir de yapılan fiyat artışları ile darbe vuran hükümet yetkilileri ise saraylarında şatafatlı yaşayışlarını sürdürdü. Halk bu günleri unutmayacak ve sandıkta gerekeni yapacaktır” açıklamasında bulundu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat