BÜROKRASİ ARKAMIZDAN 40 TEZGAH ÇEVİRİYOR

Genel 2 Haziran 2021 14:37
Videoyu Aç BÜROKRASİ ARKAMIZDAN 40 TEZGAH ÇEVİRİYOR
A
a
Kent genelinde çok önemli yol yapım, bakım ve genişletme çalışmaları yaparak, kırsal alanlarda da grup yollarını revize ederek üretici için konforlu bir ulaşım imkanı sağlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi, son 2 yıl içerisinde Tarsus’tan Anamur’a kadar 50’nin üzerinde noktada yol çalışması yaptı.

Onlarca yıldır girilmemiş caddelere giren ve özellikle 2020 yılının ikinci yarısından sonra süratli bir şekilde yol çalışmalarına, sanat yapılarına, köprü, köprülü kavşak ve menfez gibi çalışmalara ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi; bu yıl, geçen yılın devreden ödeneğiyle birlikte yol yapım, bakım ve genişletme çalışmalarına 500 milyon liranın üzerinde harcama yaptı.
 
Bürokrat, devletin bürokratı olduğunun farkına varmalı
 
İnsanların bir yerden bir yere giderken ulaşımını kolaylaştıracak çalışmalara büyük önem verdiklerini belirten Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Bundan 5 yıl önce yapılan yollar ile şimdi yapılan yollar analiz edildiğinde, aradaki kalite farkı bariz bir şekilde ortaya çıkacaktır. Biz, iş olsun diye yol yapmıyoruz. Fakat, kentimizin ihtiyacı olan yol yapımı için gerekli bitümü alabilmek için, bu devletin bankası olan İller Bankası’ndan teminat mektubu alamıyoruz. Devletin kurumları ve bu kurumların başındaki yöneticiler, belediye başkanlarını siyasi kimliklerine göre kategorize edemez. Devlet görevlilerinin bu anlayışı; Türkiye Cumhuriyeti’nin siyasi tarihine utanç günleri olarak geçecektir” dedi.
Belediye’nin bunca işi arasında bir de bu engellemelerle uğraşmak zorunda kaldıklarını ifade eden Başkan Seçer, “Gecemizi gündüzümüze katıyoruz ama birileri de işini gücünü bırakmış, bize engel olmak için böyle ufak işlerle uğraşıyor. Bir belediyenin alacağı 40 milyon, 50 milyon, 100 milyon kredi ile teminat mektubuyla uğraşıyor. Herkes devletin bürokratı olduğunun, siyasetçinin bürokratı olmadığının farkına varsın. Fakat tüm bu engellemelere rağmen, her ay bitüm parasını peşin veriyoruz. Mıcır parasını veriyoruz, akaryakıt bedelini ödüyoruz. Öyle etrafımızı zengin edecek fahiş fiyatlara da değil, gayet makul, her metrekarenin maliyetini hesap ederek birinci sınıf yol asfalt çalışması yapıyoruz” dedi.
 
Bürokrasinin her söylediği doğru değil
 
Mersin Büyükşehir Belediyesi herhangi bir iş yapmıyormuş gibi, görevini savsaklıyormuş gibi sistematik bir algı operasyonu yaratılmaya çalışıldığına dikkat çeken Başkan Seçer, “Devletin diğer bürokrasi kademelerinde yaşanan aksaklıklar, maalesef hizmetlere de yansıyor. Fakat, bürokraside görev alan bazı kimseler, kendi yetki ve sorumluluklarında olan işler konusunda yarattıkları aksaklığın faturasını Büyükşehir Belediyesi’ne yüklemeye çalışıyorlar. Bürokrasinin her söylediği doğru değil. Bürokrasiyi eleştirdim, dibine kadar eleştiriyorum, eleştirmeye de devam edeceğim. Bürokrasi yüzümüze gülüyor, arkamızdan 40 tane tezgah çeviriyor. Biz her şeyin farkındayız ama çok güzel bir söz var; keser döner sap döner bir gün de hesap döner. Belediyemizin işleri kurumlarda gecikmesin. Bizim yasalar çerçevesinde işlerimiz görülsün” dedi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat