Büyükşehir, İzmir Akademi online eğitim portalını açtı

Genel 6 Ocak 2021 14:41
Videoyu Aç Büyükşehir, İzmir Akademi online eğitim portalını açtı
A
a
İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemi döneminde evde daha çok vakit geçiren İzmirliler için her yaş ve ilgi grubuna uygun eğitim içeriklerinin olduğu İzmir Akademi online eğitim portalını açtı. Biz İzmir dijital platformu üzerinden ulaşılabilen portalda eğitimlere katılanlar Biz Puan kazanıp daha ileri seviyedeki eğitimlere ücretsiz erişim hakkını elde edebiliyor.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi pandemi döneminde eğitimin önündeki engellerin kaldırılması amacıyla “Sen Neredeysen Eğitim Orada” sloganıyla İzmir Akademi online eğitim portalını açtı. Biz İzmir dijital platformu üzerinden “Katıl” sekmesinden ulaşılabilen portalda her yaş ve ilgi grubuna uygun 400 farklı program yer alıyor. Biz İzmir üyeliği olan herkes eğitimlere katılabiliyor. Eğitimler aynı zamanda Biz Puan kazandırıyor.  Biz Puan sistemine dahil olan yurttaşlar kazandıkları puanlarla daha ileri seviyedeki eğitim programlarına ücretsiz katılabiliyor.
 
İzmir’deki yurttaşların yaş, kültür ve sosyo-ekonomik durum farklılıklarını ortadan kaldıracak çeşitlilikte, farklı merak ve ilgi alanlarına göre eğitimlerin sunulduğu portal ile İzmir’in kültürel gelişimine katkı sağlanması hedefleniyor. “Akıl Sağlığımızı Koruyalım”, “Algoritma Nedir?”, “Antik Roma’da Bir Gün”, “Bağışıklık Sistemi Nasıl Çalışır?”, “Büyük Veri” gibi pek çok başlık altında sunulan online eğitim programlarının güncel içeriklerle geliştirilmesi de planlanıyor.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat