Büyükşehir Suriye’deki Öğrencilere Yardım Malzemesi Dağıttı

Genel 6 Ocak 2021 14:28
Videoyu Aç Büyükşehir Suriye’deki Öğrencilere Yardım Malzemesi Dağıttı
A
a
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi,  Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl ve Şehitkamil İlçe Başkanlığı iş birliğinde Suriye’de yaşayan üniversite öğrencilerine ve çocuklara; 100 Mont, 500 ayakkabı, 100 Gıda Kolisi, 1000 maske ve oyuncak dağıtıldı.

Sınır komşusu olarak Suriyeli ailelere gerek yurt içinde gerekse de anavatanlarında gerçekleştirdiği yardımlara bir yenisini daha ekleyen Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Gençlik Vakfı İl ve Şehitkamil İlçe Başkanlığı iş birliğinde hazırladığı yardım kamyonunu Afrin’e ulaştırdı. Yardım ekibinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu, Afrin Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Habib Özkan, TÜGVA Gaziantep İl Başkanı Mahmut Tekin, TÜGVA Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Satıcı ve yönetim kurulu üyelerinin katılımlarıyla, Azez Eğitim Fakültesi ve Afrin Eğitim Fakültesi gidilerek belediye çalışanları, üniversite personelleri ve TÜGVA gönüllüleri tarafından 100 Mont, 500 ayakkabı, 100 Gıda Kolisi, 1000 maske ve oyuncak dağıtıldı.
Yardım kamyonunun öğrencilere ulaştırılmasının ardından öğrencilerle sohbet eden Büyükşehir Belediye Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanı Efiloğlu, ihtiyaç durumunda sınır ötesinde de Suriyeli öğrencilerin yanlarında olduğunu vurguladı.
Afrin Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Habib Özkan ise yaptığı konuşmada Büyükşehir Belediyesi ve TÜGVA il ve ilçe yönetimlerine teşekkür ederek sürekli olarak desteklerini beklediklerini yineledi.
Konuşmaların ardından öğrencilerle sohbet eden protokol, günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat