Çakır, "Ülkemiz Gücünü Üreten Kesimden Almaktadır"

Genel 30 Nisan 2021 18:14
Videoyu Aç Çakır, "Ülkemiz Gücünü Üreten Kesimden Almaktadır"
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutlayarak, “1 Mayıs, ekmeğini alın teriyle kazanan işçi ve emekçilerin bayramıdır” dedi. 

1 Mayıs İşçi Bayramı, ekmeğini alın teriyle kazanan, ülkenin gücüne önemli katkılar sağlayan işçi ve emekçilerin bayramı olduğunu belirten Çakır, “Bütün dünya ülkelerinde olduğu gibi, ülkemiz de gücünü üreten kesimden almaktadır. Tarımda, sanayide, teknolojide, sağlıkta, hizmet sektöründe ve hayatın her alanında üretenler sayesinde toplumların refah düzeyleri yükselmektedir. Bizler toplum olarak, kadınıyla erkeğiyle emeğin ve alın terinin kutsal sayıldığı, adaletli paylaşım, dayanışma ve güç birliğinin esas alındığı bir kültür ve medeniyetin mensuplarıyız. Hedefimiz, ülkemizin refahına hizmet eden emek sahiplerinin haklarının geliştirilmesi ve yaşam şartlarının iyileştirilmesidir. Tüm işçi kardeşlerimizin sağlıklı ve güvenli bir ortamlarda çalışarak, karşılığını alması partimizin temel ilkeleri arasındadır.
Bütün dünyayı ve ülkemizi saran Covid-19 nedeni ile bu yıl meydanlarda olamayacağız. Ama kalbimiz her zaman olduğu gibi, çalışan ve üreten işçinin emekçinin yanında olacaktır. Meydanlarda olmayacak olmamız, 1 Mayıs İşçi bayramını kutlamayacağımız anlamına gelmesin.Bu duygu ve düşüncelerle tüm işçi kardeşlerimin Emek ve Dayanışma Gününü kutlar, bu günün, çalışma barışını güçlendirmesini, toplumda dostluk ve dayanışmayı artırmasını, birlik ve beraberliği pekiştirmesini dilerim” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat