Çakmaklı: “Esnafımızın daha fazla beklemeye gücü yok”

Genel 13 Şubat 2021 13:37
Videoyu Aç Çakmaklı: “Esnafımızın daha fazla beklemeye gücü yok”
A
a
İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı,Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın Şanlıurfa Valiliğinde kentteki esnaf ve sanatkarlarla bir araya gelip, talep ve önerilerini dinlemesi ve esnafın sorunlarını en yakın zamanda çözmeye yönelik adımlar atılacağını söylemesi üzerine şu açıklamayı yaptı:

“ŞANLIURFA ESNAFI UMUDUNU KAYBEDİYOR”

“İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı olarak pandemide ve öncesinde biz Şanlıurfa’da tüm ilçelerin esnafını ziyaret edip hepsinin tek tek sorunlarını dinledik, dinlemeye de devam ediyoruz. Bu dönemden en çok etkilenen, borçlanan ve bu borçları ödeyemeyen kesimlerden bir tanesi esnafımızdır. Aylardır kapalı kalan dükkanların birçoğu tamamen kepenk kapattı, kapatmayanlar kredi borçlarını nasıl ödeyeceklerini bilmiyor. Hükümetin “esnaf desteği” olarak verilen bin lira dışında ne kira ne de vergi desteği sunuldu. Ekonomik krizin en büyük bedelini esnafımız ödüyor. Ve artık umudunu da kaybetti Şanlıurfalı esnafımız.”

“BİZ AYLARDIR BU SORUNLARI GÜNDEME TAŞIYORUZ”

Bakan Pakcan’ın bu sorunlarını bir yıllık gecikmeyle dinleyip gündeme getirdiğini ifade eden Çakmaklı şınları ekledi:
“Biz bir yıldır bu sorunları gündeme taşıyoruz. Üstelik esnafımızın beyanını esas alarak onların doğrudan sesi oluyoruz. Sayısal verilerin ötesinde birebir hikâyelerle, mağduriyetlerle anlatmaya gayret ediyoruz. Bu kadar geç kalınan bir çözüm arayışına nereden başlayacaklar merak ediyorum. Devletin bu çözümler için nasıl bütçe ayıracağını da merak ediyorum çünkü bizim ülkemizde artık esnafa, çiftçiye yatırım yapılmıyor. Bu yatırımlara ayrılması gereken paralar bambaşka yerlere harcanıyor. Tüm Türkiye’de ve de Şanlıurfa’da bizim doğru yatırımlara, desteklere ve de istihdam yaratacak alanlara ihtiyacımız var. Ve tüm bunlar için de bizim Şanlıurfa olarak daha fazla beklemeye gücümüz yok. Esnafımızın da bu bekleyişe gücü kalmadı.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat