Çakmaklı: “İYİ Parti esnafın sorunlarını dile getiriyor”

Genel 8 Şubat 2021 12:55
Videoyu Aç Çakmaklı: “İYİ Parti esnafın sorunlarını dile getiriyor”
A
a
İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı Şanlıurfa Siverek esnafını ziyaret etti. Esnafın sorunlarını dinleyen Çakmaklı, Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarının aksine ekonominin giderek kötüye gittiğini ve tüm bu gerçekleri İYİ Parti olarak yansıttıklarını anlatıyor.

“NEREDE BU DÜZELEN EKONOMİ VE ARTAN ESNAF?”

“Siverek esnafı Şanlıurfa ve tüm Türkiye’deki esnafımız gibi pandeminin getirdiği sorunları yaşıyor. Burada asıl olan pandemiyle gelen mevcut durumun ötesinde kalkınma sorunudur. Bu sorunun merkezinde olanlardan biri de esnaf kardeşlerimizdir. Yanında seksen tane işçi çalışanlar tüm çalışanlarına çıkışını verdiğini, onların işsiz kalırken kendi durumunun da giderek kötüleştiğini anlatıyor bir kardeşimiz, hikayelerin hepsi ayrı olsa da hepsinin ortak paydası geçim sıkıntısı. Yalanlarla dolanlarla ülke yönetilirse sonunun bu olacağını söylüyor esnaf, bunu ifade ederken de hepsi gibi korkuyor bir yandan, gerçeklerin yansıtılmadığının farkında tüm Siverek esnafı… Ailelerin dağılma noktasına geldiğini ve bunun temel sebebinin ekonomi olduğunu dile getiriyor. Neredeyse canlarından vazgeçmiş insanlarımız var. Biz İYİ Parti olarak Genel Başkanımız bir yandan biz il, ilçe Başkanları diğer yandan il ilçe dolaşıyoruz, bu gerçekleri yansıtıyoruz. Biz bu gerçekleri yansıtırken Cumhurbaşkanı ekonomin giderek düzeldiğini, esnafın arttığını anlatıyor. O halde nerede bu düzelen ekonomi ve nerede artan esnaf?”

“BELEDİ BAŞKANI ESNAFI ZİYARET ETMİYOR”

Türkiye’nin tarım ülkesi Şanlıurfa’nın da tarımın başkenti olmasına rağmen vatandaşın yoğurt, et, sebze gibi temel besin kaynaklarını bile alamadığını ifade eden Çakmaklı şunları dile getirdi:
“Eğer burada vatandaşımız temel besin kaynaklarını bile alamıyorsa, ekmek pahalıysa başka şehirleri düşünmek bile istemiyoruz. Ziyaret ettiğimiz tüm Siverekli esnaf kardeşlerimiz bin lira dışında destek almadıklarını, kira desteğinin açıklandığını ama kimsenin alamadığını söylüyor. Elektirik, su faturasını ödemeyen esnaf her geçen gün borçlanıyor. Belediye Başkanı’nın oy istemek dışında gelmediğini anlatan esnafımız çıkarılan kanunların da halk için değil iktidarın kendi çıkarı için çıkardığını dile getiriyor. Siverek esnafı Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i gönülden desteklediğini de dile getirirken, İYİ Parti olarak destek konusunda gönlümüzü ferah tutmamızı söyledi. Bizim gönlümüz her daim esnafımızın, çiftçimizin, işçimizin yanındadır. Biz İYİ Parti olarak onların yaşadığı sıkıntıları dile getirmek, Allah nasip ederse çözmek ve onlara hizmet etmek için gönül verdik.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat