Çakmaklı: “Tüm Vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı Kutluyorum”

Genel 28 Ekim 2021 19:59
Videoyu Aç Çakmaklı: “Tüm Vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı Kutluyorum”
A
a
İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Çakmaklı mesajında: “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yılını büyük bir heyecan ve coşkuyla kutluyoruz.
        
Tarihi şan ve şerefle dolu milletimizin dünyaya kendi geleceğini belirleme iradesinden asla ödün vermeyeceğini haykırdığı Kurtuluş Savaşı’nın ardından kurulan Cumhuriyet, bu coğrafyada, milletimizin varoluş mücadelesinin en anlamlı eseri ve bağımsızlığına sahip çıkma kararlılığının en güçlü ifadesidir. Bu azimle yıllarca savaşan ve haklı mücadelesinden örnek bir zaferle çıkan Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsız, güçlü ve çağdaş bir devlet olmayı başarmıştır.
       
98 yıl önce zor şartlar altında kurulan Cumhuriyetimiz, bugüne gelindiğinde çok önemli siyasi, kültürel, ekonomik ve sosyal gelişmeler ile gücüne güç katmakta, aziz milletimizin yarınlara daha umutla bakmasına ve hedeflerine daha kararlı adımlarla yürümesine vesile olmaktadır.
          
Bu hedeflere ulaşmak için birlik ve beraberlik içinde birbirimizi kucaklayarak hep beraber çok çalışmalıyız. Aziz milletimiz, bunu başaracak güç ve kudrete sahiptir.
       
Ülkemizin köklü tarihi, kadim devlet geleneği ve muasır medeniyet fikri üzerine inşa edilen Cumhuriyetimizin 98. yılını kutlarken, başta Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize şükranlarımı ifade ediyor, tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat