CEBECİ’DE GENÇLERİN ANAYASAL HAKLARI GASP EDİLİYOR

Genel 15 Aralık 2021 12:58
Videoyu Aç CEBECİ’DE GENÇLERİN ANAYASAL HAKLARI GASP EDİLİYOR
A
a
 CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsünde ‘Geçinemiyoruz’ diyen öğrencilerin gözaltına alınmasına tepki gösterdi.
Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde geçinememe krizine dair forum yapacak üniversitelilerin oturma eylemine başlamasının ardından polis tarafından darp ederek gözaltına
alındı.
Yaşanan olayın gençlerin anayasal haklarının gasp edilmesi olduğunu belirten CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, yaşananlara tepki göstererek, “Her zaman gençlerimizin yanındayız. Gençlerimiz anayasal haklarını kullanarak demokratik hakkı olarak oturma eylemi yapıyor. Cebeci Kampüsünde “geçinemiyoruz” diyen öğrencilerin Anayasal hakları gasp ediliyor. Mülkiye Marşı söylemek suç kabul ediliyor. Eğitim ve öğretimi gençleri gözaltına alarak siz engelliyorsunuz! Ülkede baskı imparatorluğu kurmak isteyenler, gençleri de susturmak istiyor. Bizler, CHP olarak gençlerimizin yanındayız ve haklarını aramalarına destek olacağız” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat