Çermi: “Muhalefeti önyargılar ve saldırılar üzerine kurmaktan yana değiliz”

Genel 2 Mart 2021 17:42
Videoyu Aç Çermi: “Muhalefeti önyargılar ve saldırılar üzerine kurmaktan yana değiliz”
A
a
Muş İl Başkanı Muhammed Gürkan Çermi, ülkenin ve Muş’un ihtiyacı olanın çatışmak değil birlik ve beraberlik olduğunu söyleyerek el birliğiyle ülke ve şehirleri kalkındırmak gerektiğini dile getirdi.

Başkan Çermi, siyasi dilin ve siyasi anlayışın Gelecek partisi ile değişeceğini vurgulayarak şunları anlattı:

“SİYASİ DİL DEĞİŞMELİ” 

“Siyaset arenası çirkin bir arenaya dönüşmüş olabilir. Gelecek Partisi olarak biz bunun önüne geçeceğiz. Biz Muş özelinde alabileceğimiz bütün kararlarda iktidar partisinin aldığı bir karar doğruysa destekliyoruz, değilse karşı çıkıyoruz. Biz muhalefeti önyargılar ve saldırılar üzerine kurmaktan yana değiliz, hiçbir zaman da olmadık. Muş’taki bütün il başkanlarına da bunu bildirdim, doğru ve vatandaşlarımızın çıkarını gözeten bir kararı her zaman desteklerim, destekleriz. Yapmış oldukları doğrularda yanlarında yanlışlarda da karşılarında duracağız yani yeni bir siyaset arenası yeni bir siyasi dil geliştiriyoruz. Muş’ta düzgün bir siyasi alan oluşturmayı hedefliyoruz çünkü Muş’un geleneğini biliyoruz ki biz bu yolu düzgün yaparsak bizden sonrakiler de bizi örnek alıp devam edeceklerdir. Bu noktada biz çok önem veriyoruz her adımımıza, Muş’un sorunlarına değiniyoruz. Bu sorunları dile getirirken de yıkıcı olmamaya çalışıyoruz. İlimizdeki iktidar partisinden olanlar veya ilimizin mülkü idari amirleri Muş’un sorunlarına çözüm üreteceklerse bize ne yaparlarsa yapsınlar biz onların arkasında durduğumuzu halka söylüyoruz. Ülkemizin, şehrimizin ihtiyacı olan şey çatışmak değil birlik ve beraberliktir. Ve el birliğiyle ülkemizi, şehrimizi kalkındırmaktır.”

“KÖY VE MAHALLE TEŞKİLATLARI BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR”

Milyonlarca kişinin alkışını almanın doğruyu söylemek anlamına gelmediğini belirten Çerni, “Partimiz yönetimde “Muş İl Başkanlığı”nı “Muş İl Teşkilatı” olarak değiştirdik çünkü tek bir söz hakkı değil herkesin sözünün dinlendiği demokrasi iklimine uygun bir yönetim biçimi kurduk. İlçelerimizi, köylerimizi de içine alan bir sistem geliştirdik. Sayın Ahmet Davutoğlu’nu da Muş’ta karşılarken “Muş İl Teşkilatı” olarak karşıladık. Biz kolektif bir şekilde istişareyle kararlar alıyoruz. Teşkilatımızın yüzde yetmişi tamamlandı Muş’ta, kalan yüzde otuzu için de atamalar ve çalışmaları sürdürüyoruz. Köy temsilciliği sistemimizle Muş’ta gidilmeyen dağ köylerine bile atama yaptık. Bunları sosyal medya aracılığıyla paylaşıyoruz. Bu atamalar kâğıt üzerinde atamalar değildir. Biz bir teşkilatız ve hepimizin Gelecek Partisi’nin içerisinde olduğunun paylaşılması, belirtilmesi, görünmesi çok önemlidir. Hepimizin partiyle özdeşleşmesi çok önemlidir. Köy ve mahalle teşkilatlanmamızla yetki belgesini alan arkadaşlarımız bize köylerdeki, mahallelerindeki sorunları getiriyorlar. Biz bu sorunları gerekli mercilere iletiyoruz, kamuoyuyla paylaşıyoruz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat