ÇERMİ ‘İKTİDAR DİNİN ARKASINA SAKLANIYOR!’

Genel 20 Aralık 2021 19:10
Videoyu Aç ÇERMİ ‘İKTİDAR DİNİN ARKASINA SAKLANIYOR!’
A
a
Gelecek Partisi Muş İl Başkanı Avukat Muhammed Çermi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uyguladığı ekonomik kalkınma planının işlevsizliğinden bahsederek Erdoğan'ın ekonomi için somut bir adım atmadığını belirtti.

Başkan Avukat Muhammed Çermi, Erdoğan'ı manevi duyguları kullanarak halkı boyun eğmeye zorladığını belirterek, geçmiş konuşmasını hatırlattı. Erdoğan'ın 2019'da "Dolar çıkacakmış, çıksın bizim de Allah'ımız var" söylemlerini unutmadığını söyleyerek, iktidara ver yansın etti. 

"Kim bu dış güçler bize de söyleyin"

Başkan Çermi, açıklamasında; "Erdoğan'ın söylerine baktığımızda hep din ile ilgili ekonomi konuşmaları var. Onların Doları varsa bizim Allah'ımız var gibi. Evet tabii ki var fakat halka böyle söyleyerek manevi duygularını kabarttırıyor. Halk da çaresizce boynunu büküyor, susuyor. Dış güçler diyor, konuyu kapatıyor. Bizim sevgili halkımız da sorgulamıyor. Madem öyle açıklayın dış güçler ne? Kim bunlar, ne istiyorlar. Söyle bilelim ona göre konuşalım. “dedi. 

"Bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyorlar"

Lafla ekonominin düzelmeyeceğini istikrarlı bir plan gerektiğini belirten Başkan Avukat Muhammed Çermi, "Dinden bahsedince, halkı kandırınca market ürünlerinin fiyatları azalmıyor, halkın alım gücü yükselmiyor. Bizim artık mantıklı ve elle tutulur, göz ile görülür uygulamalara, planlara geçmemiz lazım. İktidar bunu beceremiyor, daha da kötüsü kabul etmiyor. Kendileri lüks içinde yaşıyor, halk son raddede. İlla o size dokunmadığını düşündüğünüz yılan dokununca mı ekonomi aklınıza gelecek" yorumun da bulundu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat