Ceylan, Gazeteciler Gününü Kutladı

CHP 10 Ocak 2022 11:16
Videoyu Aç Ceylan, Gazeteciler Gününü Kutladı
A
a
Türkiye Değişim Partisi (TDP) Kadın Kolları Genel Başkanı Canan Ceylan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
 
“Gücünü kamuoyu desteğinden alan, halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın, önemli ve etkin bir denetim organı olma konumuyla, demokrasinin temel unsurlarından biridir” diyen Genel Başkan Ceylan, “Gazetecilik mesleği, halkın doğru haber alması yönünden kutsal bir meslek. Ancak ne yazık ki günümüzde bu kutsal mesleği icra eden çalışanlarımız unutulmuş durumdadır. Gerek iktidar tarafından onlara uygulanan baskı, gerek yerelde çalışan gazetecilerin yaşadığı maddi ve manevi sorunlar bu mesleği aşkla yapanları da bırakma noktasına getirmiştir. Mesleklerini gerektiği gibi yapmaya çalışan özen gösteren gazeteciler, evlerine ekmek götüremez durumdadır. Binlerce gazeteci ise işsizdir. Özellikle yerel medyada çalışan gazetecilerimiz, maddi anlamda ciddi sorunlar yaşamaktadır. Gecesini gündüzüne katarak, ailesinden uzak, mesai saati gözetmeksizin mesleklerini yerine getirmek için çalışan gazetecilerimiz için gerekli adımlar atılmalıdır. Biz Türkiye Değişim Partisi olarak işini layığı ile yapan tüm gazetecilerimizin her daim arkasında olacağız” dedi.
Başkan Ceylan, “Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla, kamuoyunu bilgilendiren ve bunun yanı sıra toplumun talep ve beklentilerini dile getirerek önemli bir sorumluluğu yerine getiren değerli basın mensuplarımızın ve çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü`nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim" diyerek sözlerini tamamladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat