CHP  Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, KADIN CİNAYETLERİ MEŞRULAŞTIRILIYOR

Türkiye 6 Mart 2021 14:30
Videoyu Aç CHP  Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, KADIN CİNAYETLERİ MEŞRULAŞTIRILIYOR
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısı ile mesj yayınladı.

Milletvekili Tuncer, "Kadınlarımız toplumun en önemli yapı taşlarıdır. Bizlerin en iyi şekilde yetişmesini sağlayan ve gelecek nesillerin mimarlarıdırlar. Yaşamın her kademesinde önemli roller üstlenen kahraman kadınlarımız, fedakârlık içinde yaptıkları çalışmalarla, ülkemizin kalkınmasında her zaman büyük pay sahibi olmuşlardır. Milli ve manevi değerlerimizin, kültür ve geleneklerimizin en kıymetli taşıyıcıları hiç şüphe yok ki kadınlarımızdır. Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan kadınlarımız toplumun her kademesinde görev aldığı gibi kahramanlık destanları yazarak eline silahı alıp düşmanın üzerine yürümüş, kucağında mermi ile cepheye koşmuştur" dedi.
KADIN CİNAYETLERİ MEŞRULAŞTIRILMAKTA
AKP döneminde kadın cinayetlerinin arttığına dikkat çeken milletvekili Tuncer,"on dokuz yıllık AKP iktidarı döneminde her geçen yıl kadın cinayetlerinin sayısı artmış ve meşrulaştırılmıştır. Hükümet kadınlarımız ölene kadar şahıslar hakkında hiçbir işlem yapmamakta ve kadınlarımızı koruyamamaktadır. İşlenen bu cinayetlere AKP iktidarı da ortak olmaktadır. Bile bile, kadınlarımızın birçoğu ölüme terkedilmektedir. Gerekli önlemler alınmamaktadır. Yasalar ne yazık ki kadınlarımızı koruyamamaktadır. Umarım gelecek günlerimizde kadınlarımızın yaşayabildiği güzel günler yaşarız" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat