CHP, ÖZDAĞ’A YÖNELİK SALDIRIYI KINADI BAŞKAN AĞAÇ: “ALÇAK SALDIRILARA İKTİDARIN DİLİ ZEMİN HAZIRLIYOR”

Genel 18 Ocak 2021 16:37
Videoyu Aç CHP, ÖZDAĞ’A YÖNELİK SALDIRIYI KINADI BAŞKAN AĞAÇ: “ALÇAK SALDIRILARA İKTİDARIN DİLİ ZEMİN HAZIRLIYOR”
A
a
CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yönelik düzenlenen saldırıyı kınadı. Ağaç, muhalefete mensup kişilere yönelik saldırıların asıl nedeninin iktidarın ayrıştırıcı dili olduğunu ifade etti.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Cuma namazına gitmek için evinden çıktığı sırada silahlı ve sopalı kişilerce saldırıya uğradı. Saldırıda kırıkları olan ve kan kaybı yaşayan Özdağ’ın operasyon geçireceği öğrenilirken, CHP’den de düzenlenen saldırıya yönelik bir açıklama geldi.

“SALDIRININ NEDENİ ÖTEKİLEŞTİREN DİL”

Sözlerine iktidara yönelik eleştiriler yönelterek devam eden CHP’li Ağaç, “İktidarın; kendilerini destekleyen veya mensuplarının dışındaki tüm siyasi partileri ve muhalefet mensuplarını; terörist, illet, zillet, hain vb. nitelemelerle adeta düşman olarak lanse etmesi, kamuoyunda sürekli bu haksız propagandayı yapması, bu benzeri alçak saldırılara ilham ve yol veriyor.” İfadelerini kullandı. 

AĞAÇ, KILIÇDAROĞLU’NA YÖNELİK LİNÇ GİRİŞİMİNİ HATIRLATTI

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara Çubuk’ta şehit cenazesinde düzenlenen linç girişimini de hatırlatan Ağaç, “Genel Başkanımıza karşı Ankara Çubuk'ta gerçekleştirilen alçakça linç girişimi de bu çerçevede gerçekleşmiştir. Ve hatırlatalım o alçak saldırıdan dolayı bir tek tutuklu sanık yok. Muhtemelen bu saldırıdan dolayı da kimse tutuklanmayacak, çünkü; yargının bu olaylardaki tutumu maalesef bu tür saldırıları gerçekleştirenlere adeta cesaret veriyor. Bu saldırılarla toplum terörize edilerek, baskı altına alınmak, fikrini açıklayamaz hale getirilmek, suskun bırakılmak ve sonuçta bu ülkenin gerçek problemlerinin konuşulması engellenmek ve en haklı eleştirilere bile aşırı sert tepki verilerek gerçekler gizlenmek isteniyor.” şeklinde konuştu.

“DEMOKRATİK GÜÇLER AÇIK TAVIR ALMALI”

Son olarak saldırıyı kınayan Başkan Ağaç son olarak şunları söyledi:
“İktidarın ülkeyi getirdiği bu kaotik düzen, aşırı kaotik, anti demokratik ortamdan kurtulmak, ülkeyi yeniden özgür, huzurlu ve refah içinde bir ülke haline bir an önce döndürme kararlılığında olan tüm demokratik güçlerin bu konuda açık tavır alması, halkın büyük değişim beklentilerine uygun olarak birlikte mücadele etme kararlılığını ortaya koyması ve bu yolda halka güven vermesi gerekmektedir. Bütün bu ve benzeri alçak saldırılar; bizleri yıldıramaz, geri adım attıramaz. Bütün demokratik unsurları ve kesimleri; bu baskı ve şiddet sarmalı karşısında birlikte durmaya ve mücadele etmeye davet ediyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat