CHP Adıyaman’da Kadına Şiddete Dur Dedi 

Genel 31 Mart 2021 14:31
Videoyu Aç CHP Adıyaman’da Kadına Şiddete Dur Dedi 
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Yaşam Hak Projesi ziyaretleri kapsamında Adıyaman ziyareti gerçekleştirdi. CHP Kadın Kolları Genel Başkan Aylin Nazlıaka, gelmiş olduğu Adıyaman’da, “YaşamHak” adlı projenin tanıtımını gerçekleştirdi. Türkiye'de kadına yönelik şiddeti engellemek için “YaşamHak” adlı projenin tanıtımı için CHP Adıyaman İl Başkanlığı tarafından program düzenlendi. 

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka gerçekleştirilen programın ardından CHP Adıyaman İl Başkanlığını ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette ev sahipliğini Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet ve teşkilatı yaptı.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın Adıyaman ziyaretini değerlendiren CHP Adıyaman İl Başkanı Binzet açıklamasında; “Türkiye'de kadına yönelik şiddeti engellemek için “YaşamHak” adlı projemiz kapsamında CHP Adıyaman İl Başkanlığı olarak Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanımız Sayın Aylin Nazlıaka’nın katılımıyla çok önemli mesajların verildiği bir program düzenledik. 

“YaşamHak” adlı projeyi partililere anlatan Kadın Kolları Genel Başkanımız Sayın Aylin Nazlıaka toplantımızda yaptığı konuşmasında: “Ne yazık ki kadına yönelik şiddet her geçen gün daha da kontrolden çıkmış durumda. Bizlerde bu noktada bir proje yapıp hayata geçirdik. Bu proje ile genel merkezimizde bir çağrı merkezi kurduk. Bu çağrı merkezimizi arayanlara hem ücretsiz hukuki destek, hem ücretsiz psikolojik destek hem de diğer ihtiyaçlarını karşılamak konusunda hizmet veriyoruz. Bugün Adıyaman Barosuyla imzalamış olduğumuz protokol çerçevesinde Adıyaman’daki şiddet gören mağdurlarımıza da ücretsiz hukuki destek sunacağız. Önemli olan şu, zor zamanlarda yan yana durmak. Bu nedenle duruşmalarda, karakollarda ve her yerde kız kardeşlerimizle dayanışma içerisindeyiz” şeklinde kadınlarımıza hitap etti. 
Cumhuriyet Halk Partisi olarak Kadına Şiddetle Mücadele’de etkin rol alırken ülkemizin tüm sorunlarıyla da yakından ilgileniyoruz. Kongre için salonları lebaleb dolduran iktidarın yüzünden bugün esnafımızdan kepenk kapatması isteniyor. Bu vebal bu kararı alanların üzerinedir. Bu ülke sizin yanlış kararlarınızın bedelini ödemek zorunda değil. Esnafımız vatandaşımız ekonomik olarak bitmiş durumdadır. Biz her daim vatandaşımızın esnafımızın gençlerimizin haklı sesi olmaya devam edeceğiz. İktidara koştuğumuzu bilincindeyiz. Kimse bunları unutacak sanmasınlar. Yapılan her yanlışın kararı sandıkta sorulacaktır” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat