CHP Adıyaman İl Başkanı Binzet: “İstiklal Marşı Milletin Kükreyen Sesidir”

Genel 11 Mart 2021 14:31
Videoyu Aç CHP Adıyaman İl Başkanı Binzet: “İstiklal Marşı Milletin Kükreyen Sesidir”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, İstiklal Marşı’nın kabulünün 100’üncü yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet mesajında; “Vatan sevgisi ile millî birlik ve beraberlik idealinin en veciz ifadesi olan İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yılını idrak ediyoruz. 

İstiklal Marşı; direnen, mücadele eden, topyekûn bir ordu olarak karşı koyan bir milletin kükreyen sesidir.  Millî Mücadele’nin bütün heybetini gözler önüne seren, her dizesinde çok derin hakikatleri yüzümüze çarpan, aziz milletimizin ruhunu temsil ve tefsir eden İstiklal Marşımızın kabulü, Cumhuriyetin ilanından öncedir. Bu eşsiz destan, bir dönüm noktasında ordumuza ve halkımıza manevi güç vermiş, savaşın en acı safhalarında herkese ümit aşılayarak damarlardaki kanı hızlandırmıştır. Nitekim Kurtuluş Savaşı zaferle sonuçlanmış, dinamik ve yeni devletimiz inşa edilmiştir. 
Vatanına, bayrağına ve insan olmanın sorumluluğuna yakışır bir ömür süren Mehmet Akif'in İstiklal Marşı yazma müsabakasında sergilediği duruş ve hayatına dair birçok kesit, onu Millî Mücadele'nin manevi lideri yapmıştır. O, artık bu yurdu sevmenin nedenlerinden biridir. 
İstiklal Marşı’ndaki ruh ve enerjiyle bugün bizler her gün seferberliğe çağrılacak, her vakit bir istiklal harbi verecek kadar heyecanımızı muhafaza ediyoruz. İstiklal Marşı, hayatını bu millete adayan Mehmet Akif’in milletimize ebedi bir duasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yılını kutlarken eserleri ve hayatıyla bir fazilet abidesi olan Mehmet Akif Ersoy’u,  İstiklal Marşı’nı kanunlaştıran Gazi Meclis’in onurlu üyelerini bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat