CHP Adıyaman İl Başkanı Binzet, işsizlik rakamlarını değerlendirdi

Genel 11 Ocak 2021 12:43
Videoyu Aç CHP Adıyaman İl Başkanı Binzet, işsizlik rakamlarını değerlendirdi
A
a
YURTTAŞIMIZ UMUDUNU KAYBETTİ

CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, TÜİK'in işsizliğin düştüğünü açıkladığı bülteninde 'İş bulma umudu olmayanların sayısı'nın bir yılda 843 bin kişi artarak 668 bin'den 1 milyon 511 bin kişiye yükseldiğine dikkat çekerek, "Yurttaşımız iş aramaktan vazgeçti. Umudunu yitirdi" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, TÜİK'in açıkladığı işsizlik rakamlarını değerlendirdi. İşsizliğin kağıt üzerinde daha da düştüğüne işaret eden Başkan Binzet, "TÜİK'e göre; İstihdam azaldı, işgücüne dahil olmayanların sayısı arttı; ama işsizlik düştü! TÜİK bir kez daha kağıt üstünde işsizlik rakamlarını aşağı çekti. Bu kez öyle bir indirdi ki işsiz saymadıklarının sayısı ikiye katlandı.  İstihdam, üretim azalırken işsizlik nasıl olurda düşer?" diye sordu. 

RAKAMLAR GERÇEĞİ GİZLEMEYE YETMİYOR

Gerçekleri gizlemenin sorunları çözmek yerine daha da derinleştireceğine vurgu yapan Başkan Binzet, "'İş bulma umudu olmayanların sayısı, bir yılda 843 bin kişi artarak 668 bin'den 1 milyon 511 bin kişiye yükseldi. Vatandaş yoksulluğu sonuna kadar yaşıyor. İşsizlik getirdiği sorunlarla mücadele ediyor. Rakamların düşük ya da yüksek çıkması gerçeği değiştirmiyor. Rakamlar gerçeği gizlemeye yetmiyor. İktidar artık bu 'yalan' politikasından vazgeçmeli, yoksulluğu, işsizliği çözmelidir. Aksi halde hem ekonomide hem toplumsal yaşamımızda geri dönülmez sorunlar yaşanacak" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat