CHP ADIYAMAN SÖZCÜ’YE SAHİP ÇIKTI BAŞKAN BİNZET: “SÖZCÜ’NÜN VE ÖZGÜR BASININ YANINDAYIZ”

Genel 2 Ocak 2021 20:57
Videoyu Aç CHP ADIYAMAN SÖZCÜ’YE SAHİP ÇIKTI BAŞKAN BİNZET: “SÖZCÜ’NÜN VE ÖZGÜR BASININ YANINDAYIZ”
A
a
CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sözcü Gazetesi ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi.

Sözcü Gazetesi’nin yılbaşı manşetinde Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması '2020'de yaşanan felaketlerden biri' olarak yer aldı. Sözcü Gazetesi’nden yapılan açıklamada Ayasofya'nın ibadete açılmasına 'felaket' demek gibi bir kastlarının olmadığı ve editoryal bir hata olduğu savunuldu. Sözcü Gazetesi’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan da tepki gösterdi. Erdoğan, "Ben Sözcü Gazetesi’ni okumuyorum. Kimse de lüzumsuz yere buna para verip almasın" dedi. Sözcü Gazetesine destek CHP Adıyaman İl Başkanı Mehmet Sırrı Burak Binzet’ten geldi.

“ERDOĞAN ÖZGÜR BASINDAN DUYDUĞU RAHATSIZLIĞI DİLE GETİRDİ”

Binzet, “Havuz medyasının yandaş haberlerine alışan Sayın Erdoğan, özgür basından rahatsızlığını bir kez daha dile getirdi. Şimdi de insanların ne okuyup okumayacağını söylüyor partili cumhurbaşkanı. Sözcü’yü FETÖ gibi komik suçlamalarla yıldırmaya çalışmak yetmiyor tamamen susturmak ve tek tip bir gazetecilik istiyorlar. Sözcü Gazetesi de gereken açıklamaları yaptı. Biz de Cumhuriyet Halk Partisi olarak Sözcü’nün ve özgür basının yanındayız” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat