CHP ANKARA’DAN GÖKÇEK’E YANIT “SENİ SOKAĞA ATAN PARTİLİ ARKADAŞLARINLA UĞRAŞ”

Genel 9 Ocak 2021 14:24
Videoyu Aç CHP ANKARA’DAN GÖKÇEK’E YANIT “SENİ SOKAĞA ATAN PARTİLİ ARKADAŞLARINLA UĞRAŞ”
A
a
CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, görevden alınan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in CHP ve kendi hakkında söylediği iddialara yanıt verdi.

Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ndeki işçi alımlarına ilişkin birtakım iddialarda bulundu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı’ya yönelik suçlamalar yönelten Gökçek’e yanıt CHP’li Akıllı’dan geldi.

“GÖKÇEK’İN BELEDİYEDEN ANLADIĞI TEK OLGU RANT VE HIRSIZLIK”

2014 yerel seçimlerini hatırlatan CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, “2014’de Bin bir hile ile belediye başkanı olup, kulağından tutularak görevden alınan eski başkan İ. Melih, her fırsatta Sayın Mansur Yavaş’ı ve Ankara Belediyesi’ni hedef alarak CHP’lilerin belediyeden rant sağlayamadığını vurguluyor. Arkadaşın belediye yönetiminden anladığı tek olgu; rant, hırsızlık, haksız kazanç, yandaş işe alımı. 

“İŞE ELEMAN ALIRKEN PARTİZANLIK DEĞİL, LİYAKATIN ÖN PLANA ÇIKMASINI İSTİYORUZ”

CHP olarak sadece Ankara’da değil, CHP’nin kazandığı tüm büyükşehirler ya da diğer belediyelerde rant odaklı hareket etmediklerinin altını çizen CHP İl Başkanı Akıllı, söylerine şöyle devam etti:
“İşe eleman alınırken partizanlığın değil, liyakatın ön plana çıkmasını istiyoruz. O nedenle başkanlarımızla aramız asla rantçılık, yandaşlık gerekçesiyle açılmaz, açılamaz. İ.Melih'e tavsiyemiz, AKP'nin bütün engelleme çalışmalarına rağmen en iyi şekilde hizmet veren belediyelerimizle uğraşacağına kendisini sokağa atan sözde partili arkadaşları ile uğraşmasıdır.”
1000
icon
Mustafa Kemal 9 Ocak 2021 22:09

Sayın başkan peki bu verilen liste ne zaman işe başlayacak malûm kış ayındayız işimiz olacak diye gelen iş tekliflerini reddettik. Ilcelerde kimse bisey demiyor. Ilceler yangın yeri. Nasıl olacak buna da bir açıklama getirin. Taban iyi partiye kayıyor bunu sizde biliyorsunuz. Iki gün sonra seçim var 3 5 mhp li akp li oyu gelecek diye binlerce insanı kaybediyoruz.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat