CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı: “İstiklâl Marşı Yeniden Şahlanışımızı Anlatan Eşsiz Bir Eserdir”

Genel 11 Mart 2021 14:27
Videoyu Aç CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı: “İstiklâl Marşı Yeniden Şahlanışımızı Anlatan Eşsiz Bir Eserdir”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü münasebetiyle yazılı bir kutlama mesajı yayımladı. CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı açıklamasında; “İstiklal Marşı'nın kabulünün yıl dönümünü kutlamanın onuru ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yürütülen Kurtuluş Savaşı; canla başla bir bütün olarak verilen onurlu bir mücadeledir.

Tarihin akışını değiştiren Kurtuluş Savaşı ulusal birlik ve beraberliğimizin en üst düzeye çıktığı büyük bir kahramanlık destanıdır. Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı ile Kurtuluş Savaşımızı ölümsüzleştirmiştir. İstiklal Marşımız, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 12 Mart 1921 tarihli oturumunda “Milli Marş” olarak kabul edilmiştir. İstiklal Marşı bağımsızlığına düşkün Türk milletinin duygu ve düşüncelerini anlatmıştır. Mehmet Akif Ersoy’un, Türk ulusunun, yurt ve bayrak sevgisinin, özgür yaşama tutkusunun, haksızlıklara karşı duruşunun, ulusal birlik ve bütünlüğünün simgesi olarak yazdığı İstiklal Marşı, olanaksızlıklar içinde verdiğimiz mücadeleden sonra yeniden şahlanışımızı anlatan eşsiz bir eserdir. İstiklal Marşımızın TBMM tarafından ulusal marş olarak kabul edilişinin yıl dönümünde, başta Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşının tüm kahramanlarını ve Kurutuluş Savaşımıza yürekli kalemiyle destek olan ve milletimize İstiklal Marşını armağan eden büyük şair Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve saygıyla anıyorum” dedi.
1000
icon
Hamza sogut 12 Mart 2021 02:45

Basta buyuk onder bas komutan olmak uzere bize bu vatani birakan canlarini bizler icin ve gelecek nesiller icin fedaeden tum sehitlere sonsuza denk minnet borcluyuz.sizleri unutmayacagiz unutturmayacagiz en icten duygularimla Mehmet akifede sonsuz tesekurler.saygilarimla

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat