CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ ZEYBEK’TEN YANGIN SERZENİŞİ

Genel 28 Temmuz 2021 18:17
Videoyu Aç CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ ZEYBEK’TEN YANGIN SERZENİŞİ
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Manavgat'ta çıkan orman yangınlarına ilişkin olarak konuşarak üzüntülerini dile getirdi. 

DOĞAYA BU KÖTÜLÜĞÜ YAPANLAR ORTAYA ÇIKARILMALIDIR

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek açıklamasında: ”Manavgat'ta farklı noktalarda çıkan orman yangınları nedeniyle geleceğe mirasımız ağaçlarımızın kül olması hepimizi derinden üzmüştür. Farklı noktalarda çıkan yangınlarda, sabotaj dâhil tüm olasılıklar kolluk kuvvetleri ve adli makamlarca araştırılmalıdır. Manavgat’a ve doğaya bu kötülüğü yapanlar ortaya çıkarılmalıdır. Yangınlara Orman İşletmeleri ekipleri dışında Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından da müdahale ediliyor. Aşırı sıcak hava ve şiddetli rüzgâr nedeniyle müdahalede zorluklar yaşandığı bilgisi elimize ulaştı. 

BAKAN PAKDEMİRLİ’DE KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLEMELİDİR

Yangınla mücadele eden tüm ekiplerimize canı gönülden teşekkür ederken, Türk Hava Kurumu'na ait yangın söndürme uçaklarını 4,9 ton sutaşıma kapasitesi var diye ihaleye almayıp, satışına neden olan, yangınla mücadelede her türlü hava aracına ihtiyaç varken son iki yılda bu durumda sessiz kalan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’de kamuoyundan özür dilemelidir” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat