CHP ARTVİN’DEN İŞKENCEDERE’DEKİ TAŞ OCAĞI YAPMA GİRİŞİMİNE TEPKİ BAŞKAN BİBER: “YEMYEŞİL VADİYİ TAŞ OCAĞINA ÇEVİRMEYE ÇALIŞANLARIN KARŞISINDAYIZ”

Genel 29 Nisan 2021 20:59
Videoyu Aç CHP ARTVİN’DEN İŞKENCEDERE’DEKİ TAŞ OCAĞI YAPMA GİRİŞİMİNE TEPKİ BAŞKAN BİBER: “YEMYEŞİL VADİYİ TAŞ OCAĞINA ÇEVİRMEYE ÇALIŞANLARIN KARŞISINDAYIZ”
A
a
CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Rize İkizdere'deki İşkencedere Vadisi'ne yapılmak istenen taş ocağına ilişkin açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın acele kamulaştırma kararı verdiği, Dünya’da koruma altındaki 200 vadiden biri olan İkizdere’deki İşkencedere Vadisi’nde iş makineleri çalışmaya başladı. Vadiside yapılmak istenen taş ocağına karşı köylülerin mücadelesi ise devam ediyor.

“CENGİZ İNŞAAT’IN TALANINA KARŞI İKİZDERE HALKININ YANINDAYIZ”

CHP Artvin İl Başkanlığı da taş ocağı için bölgenin tahrip edilmesine tepki gösterdi. CHP İl Başkanı Ahmet Biber, “İşkencedere Vadisi’nde günlerdir doğa katliamına karşı mücadele veriliyor. Yemyeşil vadiyi taş ocağına çevirmeye çalışanlara karşı vadisine, doğasına, suyuna sahip çıkan halk, devletin kolluk kuvvetleri tarafından engellenmeye çalışılıyor. Cengiz İnşaat'ın bu talanına karşı İkizdere halkının yanındayız! Doğamıza, suyumuza, vadimize sahip çıkıyoruz! Ne İkizdere’den ne de Cerattepe’den vazgeçmeyiz!” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat