CHP BAĞLAR’DA HALK BULUŞMASI “300 YENİ ÜYE!”

Genel 26 Ekim 2021 21:00
Videoyu Aç CHP BAĞLAR’DA HALK BULUŞMASI “300 YENİ ÜYE!”
A
a
CHP Bağlar İlçe Örgütü, 1. Halk Buluşması ve İstişare Toplantısını düzenlendi. Toplantıda 300 kişi, yapılan törenle CHP’ye üye oldu.

CHP Bağlar İlçe Örgütü, Diyarbakır’da bir ilke imza atarak ilk geniş katılımlı ilçe istişare toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıda konuşmaya yapan ve “Halk, hükümetinden ve yöneticilerinden korktuğu zaman tiranlık; hükümet, halkından korktuğu zaman özgürlük vardır” diyen CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz yaptı. Başkan Yavuz, sözlerinin devamında şunları söyledi:

“SADECE İKTİDARA GELMEK İÇİN MÜCADELE ETMİYORUZ”

“Bu tür etkinlikleri düzenlememizin amacı Cumhuriyet Halk Partisi olarak halkımızın her zaman yanında olduğumuzu hatırlatmaktır.  Biz sadece iktidara gelmek için mücadele etmiyoruz, aynı zamanda kimliği yok sayılan, ekonomik krizler içerisinde bulunan yurttaşlarımızın ihtiyaç, öneri ve sorunlarına çözüm bulabilmek adına da adımlar atıyoruz. Bugün CHP olarak sadece demokrasiye sahip çıkmak için hak, hukuk, adalet söylemlerinin sadece sözde değil, vatandaşlarımızın refahı için de mücadele ederek pratiğe döküyoruz. Bugünkü etkinliğimiz de etkili bir şekilde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerimizin bir göstergesi ve beyanıdır” 

“GENÇ NÜFUS ÇOK AMA İSTİHDAM YOK DENECEK KADAR AZ”

“CHP Bağlar İlçe Başkanlığı 1’inci Halk Buluşması ve İstişare Etkinliği, ilçemizin nüfus yoğunluğu açısından ve ülkemizdeki yoğunluk bakımından da ayrıca önem arz etmektedir. Özellikle Suriye’deki iç savaştan sonra, o bölgeden kaçan kardeşlerimizin de yoğun olarak ikamet ettikleri ilçemizde daha önce de var olan sorunlar, demografik nüfusun değişime uğramasından dolayı daha da artmıştır. Bu sıkıntılardan bahsedecek olursak, genç nüfus çoğaldı ancak istihdam yok denecek kadar az. Bazı bölgelerimizde çarpık kentleşmeden dolayı sosyal aktiviteye açılacak alanlar daraldı. Tüm bunların nedenleri ve neticesi olarak gençler suça, uyuşturucuya ve illegal işlere bulaştı.”

“İLÇE BİNAMIZI HALK ÖRGÜTÜ BİNASI HALİNE GETİRECEĞİZ”

“Bu sıkıntılara köktenci çözümle yaklaşmak, gençlerimizi geleceğe yönelik daha umutvari bir ülkeye, milletine, yurttaşlarına faydalı bireyler haline getirmeyi kendimize Cumhuriyet Halk Partisi olarak borç bilmekteyiz. Bu doğrultuda gerek partimizin tutumunu gerekse de insani tutumumuzu ortaya koyarak bir şeyleri değiştirebileceğimize olan inancımız tamdır. Biz, güzel şeylerin olabileceğini birlikte yaşayarak her gün tecrübe ettik. Bunu da ancak siyaseti halk ile bütünleştirip, bugüne kadar gördüğümüz ve okuduğumuz demokrasi koşullarını, yaşadığımız günün koşullarına uyarlayıp, Cumhuriyetin ilkelerini devletin bütün kurumlarında uygulayarak gerçekleştirebiliriz. Partimizin Bağlar ilçe binasını halka açıp ilçemizde yaşanan sorun ve bu sorunların çözümlerini hep beraber tespit edip, ilçe binamızı halk örgütü binası haline getirmeyi amaçlamaktayız”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat