CHP Balıkesir İl Başkanı Sarı: “14 Mart Tıp Bayramı’nı Kutluyorum" 

Genel 13 Mart 2021 12:57
Videoyu Aç CHP Balıkesir İl Başkanı Sarı: “14 Mart Tıp Bayramı’nı Kutluyorum" 
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.  CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı mesajında: “ Müreffeh ve çağdaş bir toplumun temel unsurlarından biri her bireyin nitelikli sağlık hizmetinden yararlanabilmesidir. Güçlü bir geleceğin ve ülkelerin gelişmişlik düzeyinin belirleyicisi sağlıklı yaşam ve sağlıklı bir toplumdur. 

Teknolojinin gelişimine bağlı olarak tıp alanında yaşanan ilerlemeler ile birlikte yeni hastalıkların ortaya çıkması insan sağlığının sürekliliğini tehdit etmektedir. Dolayısıyla insan sağlığının korunması ve mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi kaliteli, verimli hizmet sunan ve kolay erişilebilir bir sağlık teşkilatına bağlıdır.    İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve tüm toplumların en önemli hedeflerinden birisidir. Bu nedenle hekimlik mesleği tüm toplumlarda önemli ve kutsal bir meslek olarak kabul görmüştür.

Pandemi sürecinde de gördük ki sağlıkçılarımız gece gündüz, soğuk sıcak demeden şartlar ne olursa olsun görevlerinin başında bizler için yaşatmak için her türlü gayreti gösteriyorlar. O yüzden vatandaşlarımızdan ricam ne olursa olsun koronavirüs tedbirlerine uyalım. Uzun zamandır çok yorulan sağlıkçılarımıza bu hastalıktan kurtulmak en güzel hediye olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum. Başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat