CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan,  "ESNAF TERÖRİZE EDİLMEKTEN KORKUYOR"

Genel 8 Şubat 2021 12:21
Videoyu Aç CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan,  "ESNAF TERÖRİZE EDİLMEKTEN KORKUYOR"
A
a
CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, "Oldukça zor günler geçiren esnafımız terörize edilmekten korktukları için dertlerini anlatmaya korkuyorlar" dedi.

YAŞANAN İNTİHAR OLAYI ESNAFIN GELDİĞİ SON DURUMU GÖSTERDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ile birlikte Uşak ziyaretine katılan CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, ziyaretleri hakkında bilgi verdi. Milletvekili Özkan, ana temalarının esnafın son durumunun ne olduğunu öğrenmek olduğunu belirterek," Ana temamız son dönemlerde yaşanan ağırlaşan, daha doğrusu, varolan ekonomik sıkıntıların üzerine Kovit-19  unda getirdiği ilave sıkıntılar ile acaba esnafın durumu nedir diye ziyaretlerimizi yaptık. Çok üzücü bir olay ile karşılaştık. "Kepenk kapatılmıyor, esnafın durumu iyi, iflas eden yok, bilakis şirketler açılıyor" diyenlere belki duyrulur diye düşünüyorum. Ama ne yazık ki gözlerini kapatmışlar, kulaklarını tıkamışlar, esnafın feryadını dinleyen yok. Çalışma yaptığımız Uşak’ ta  çok acı bir olaya şahit olduk. 45 yaşında bir esnafımız canına kıydı. Emniyet mensupları bir telaşla, sağlık çalışanları bir telaşla, girdiler iş yerine. Malesef hayatını kaybetti. Buda aslında esnafın geldiği son noktayı gösterdi" dedi.

ÜLKEYİ YÖNETENLER GERÇEKLERİ GÖRMEK İSTEMİYOR

Esnafın ekonomik sorunlar yüzünden intihar ettğini hatırlatan milletvekili Özkan, "Biz gerçekten çok üzüldük. Komşuları esnaf arkadaşları gerçekten çok iyi bir insan olduğunu, çok iyi bir esnaf olduğunu, son zamanlarda artık ekonomik sıkıntılarının had safhada olduğunu ve arkadaşları ile çok paylaşmamakla beraber, küçük küçük yardımlar talep ettiğini ifade ettler. Tabi insanlar intihar sebebini araştıryorlar ama altında psikolojik sebeplerde, hastalıklar da yatıyor ama ekonomik olduğunu özellikle esnaf arkdaşları altını çizerek vurguladılar. Çok neşeliydi, çok gerçekten yardımsever arkadaşımızdı diye belirttiler. Allah rahmet eylesin. Ama esnafın durumu gerçekten bu durumda esnaf. Perişan, ana cadde de köklü kuruluşlar kepenk kapatıyor. Hergün belli medya gruplarının da "yoksa esnafa her çeşit yardım yapıyoruz" diye bir algı ile ülkeyi yönetenler gerçeği duymak görmek istemiyorlar" şeklinde konuştu.

ESNAF TERÖRİZE EDİLMEKTEN KORKUYOR

Esnafların sıkıntılarını anlatmaktan korktuğunu dile getiren milletvekili Özkan, "Diğer bir acı gerçekte esnaf odalarını da ziyaret ettik. İlçelerde çalıştık. Ben ısrarla şunu sordum. Tamam arkadaşlar biz sizi dinlemeye geldik. Ama niye siz mikrofonların karşısına geçipte, esnafın bu sıkıntısını anlatmıyorsunuz. Ne dediler biliyor musunuz? Korkuyoruz dediler. Bizi de terörize edecekler diye korkuyoruz dediler" şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat