CHP Çivril İlçe Başkanı Ateş: "Merkezi Hükümet Pandemi Döneminde Sınıfta Kaldı" 

Türkiye 23 Mart 2021 18:35
Videoyu Aç CHP Çivril İlçe Başkanı Ateş: "Merkezi Hükümet Pandemi Döneminde Sınıfta Kaldı" 
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çivril İlçe Başkanı Bedri Ateş, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Başkan Ateş, CHP Çivril ilçe teşkilatı tarafından pandemi döneminde yürütülen çalışmalardan bahsetti. 
Ateş açıklamasında: "Ben 1966 Gaziantep doğumluyum. Siyasete ortaokul yıllarında duvarlara yazı yazarak başladık. Ben Antep'te iken o zaman Sosyal Demokrat Partisi dönemindeyken Gaziantep'te Gençlik Kolları Başkanı olarak iki dönem görev yaptım. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi açıldı.  Uzun yıllardan beri Cumhuriyet Halk Partisi'nin içerisindeyim. 

Daha Özgürdük!

Ortaokullu yıllarda üst sınıflarla beraber tabii o zaman sınıflar beraber olduğu için abilerimizin boykot var okulu boykot edip çıkıyoruz derlerdi. 
Ben bir anımı anlatayım Haydarlar ölmez diye duvara ben bir yazı yazmıştım. Yıllar sonra  Haydar'ın Çivrili olduğunu öğrendim. O dönemler siyasetten hem sağ görüş hem sol görüş olarak daha özgürdük. Gençliğin vermiş olduğu etki ile o zamanlar yapmışız. Ama şimdi hatırladığımızda gülüyoruz.  

Bir İnat Uğruna Yapılanları Doğru Bulmuyorum

Günümüz Türkiye'sinde geçtiğimiz yakın tarihte biliyorsunuz Boğaziçi üniversitesi örnek.  Boğaziçi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi gibi orada yetiştirilmiş olan öğrencilerimizin ne kadar başarılı olduğu herkes tarafından biliniyor. Maalesef bir inat uğruna yapılanları doğru bulmuyorum ben. Üniversitesinde oradaki öğretim üyelerinin rektöre karşı bir tepkileri var. Rektöre karşı sırtlarını dönüyorlar gerçekten o rektör için de çok üzülüyorum. Oradaki öğretim üyelerine karşı kendisini ne kadar savunabilecek. Ne kadar dayanabilecek daha doğrusu. Boğaziçi Üniversitesi Türkiye'nin dört bir yanından seçkin öğrencilerin gittiği bir üniversite. Boğaziçi Üniversitesi bu şekilde ben yaptım ettim anlayışıyla olmaması gerektiğini düşünüyorum.

47 Bin Tane Maske ve Dezenfektan Dağıttık

Ben bayan kuaförüyüm. İstediğiniz esnaf dediniz ama maalesef Türkiye'de 5 tane işadamı ve sanayici kriz vurmadı. Bunlara örnek Cengiz grubu Demirören grubu aklıma gelen bunlar şuanda. Onun haricindeki diğer esnaf olsun çiftçimiz olsun diğer iş adamları olsun işçimiz olsun memurumuz tabii ki etkilendiler. Tabii ki elimizden geldiği kadar biliyorsunuz Çivril Denizli'nin büyük ilçesi 62 bin nüfusu olan çoğunluğu hayvancılık ve tarımla geçinen yüzde 87.2 gibi. Tabi bu pandemi  sürecinde ne kadar etkilendiğini hepimiz de çok iyi biliyoruz.  Biz de kendi çabamızla Cumhuriyet Halk Partisi Çivril ilçe örgütü olarak önce bir maske satılacaktır sonra eczane ücretsiz dağıtacaktı. Maalesef Çivril AKP'li bir belediye pandemi de kesinlikle elini taşın altına sokmadı. Biz CHP Çivril İlçe Başkanlığı olarak geçen yıl 12 Mart'tan bu yana parti örgütümüz vekillerimiz desteği ilçe teşkilatımızın çabasıyla 47 bin tane maske ve dezanfektan dağıttık. 

Herkese Eşit Davranarak Maske ve Dezenfektan Dağıttık

Bu Çivril genelinde benim Çivril'de 77 tane mahallem var. Yakın mahallem benim merkeze 4 kilometre, en uzak mahallem benim 40 kilometre. Denizli merkeze 140 kilometre. Çivril merkez Denizli'ye 100 kilometre. Yani buna rağmen biz gerçekten bütün mahallelere 77 mahallenin 77 sine girerek her hangi bir parti olayını ön plana çıkartmadan herkese eşit davranarak maske ve dezanfektan verdik.

Esnafımız Perişan Durumda

Yine pandemi döneminde burada yapmak istediğimiz çok şey oldu. Esnafımız perişan durumda. Bir kahvede çalışan kişi bir kişi olarak değil en az 3 kişi olarak hesaplayın. Bunlara daha gücümüzün yettiğince sağdan soldan il yönetiminden bir belediyemiz yok arkanızda sonuç olarak il gençlik kollarımızın da kendimiz de temin edebildiğimiz kadar bir paket yardımı olarak yaptık. Bu gıda yardımlarını basınla kesinlikle paylaşmadık. Ona verdik buna verdik diye paylaşmayı da düşünmüyoruz çünkü insanları rencide etmek hoş değil.

Biz Bu Değiliz!

Pandemi döneminde yardımlar kapsamında biliyorsunuz uzaktan eğitim dolayısıyla çok cüzi rakamlar yine rakam vermek doğru olmaz tablet desteği sağladık. 
Gıda yardımlarla dönersek ben bir eve gittim. Kahvaltı saatleri civarıydı. Sofrada hiçbir şey yoktu. Kendimi ağlamamak için zor tuttum. Biz bu değiliz. Biz Türk milleti olarak yoktan var edilmiş bir ülkeyiz. Özellikle merkezi hükümet pandemi döneminde sınıfta kaldı diye düşünüyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat