CHP’DEN “OLAYLAR VE GERÇEKLER” BAŞKAN AĞAÇ’TAN İKTİDARA SERT SORULAR

Genel 28 Ocak 2021 23:14
Videoyu Aç CHP’DEN “OLAYLAR VE GERÇEKLER” BAŞKAN AĞAÇ’TAN İKTİDARA SERT SORULAR
A
a
CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, ‘olaylar ve gerçekler’ başlığı altında iktidara sorular yöneltti. İktidarın tek derdinin gündem değiştirmek olduğunu vurgulayan Ağaç, şunları söyledi:

“MİLLET İŞSİZ GÜÇSÜZ, YOKSUL VE AÇ”

“İktidar mensupları uzun zamandır algı yönetimi çerçevesinde; bizleri; illet, zillet, HDP/PKK/FETÖ destekçisi gibi saçma sapan ve zül kabul edeceğimiz ithamlarla suçlayarak; seçmenin iradesini çarptırmaya çalışıyor. Bu gayretin sıkışmışlık psikolojisi ile gündemi değiştirme gayreti olduğu çok açık. Biz ülkenin gerçek gündemine dönelim. Esnaf batmış, çiftçinin traktörü bile hacizli, millet; işsiz güçsüz, yoksul ve aç. Pazar artıklarından, çöplerden yiyecek bulmaya çalışan insanları görüyoruz ve içimiz burkuluyor. Devletin ve halkın borçluluk oranı tavan yapmış, merkez bankasının 122 milyar dolar rezervi; sıfırlanmayı bırak, eksi 47 milyar dolara düşmüş. İnsanlar; kira, ısınma, elektrik vb. faturalarının ödeyemiyor, icralar ve hacizler patlamış. Tüm bunlar yaşanırken; iktidarı oluşturan partiler gündemi değiştirmeye, dikkatleri ülke gerçeklerinden çekip, saçma sapan, gerçek dışı suni gündemlere çekmeye çalışıyorlar.”

“MADEM HDP TERÖRİST, HAZİNE YARDIMINI KESİN VE HEPSİNİ TUTUKLAYIN”

Millet İttifakı’nın her türlü terörü ve terör destekçilerini nefretle ve şiddetle kınadığını ve kınamaya devam edeceklerini ifade eden CHP’li Ağaç, “Bizim Millet İttifakında olan partiler belli. Legal bir parti olan, her yıl devletten, 90 Milyon TL gibi bir hazine yardımı alan, seçimlere katılma hakkı bulunan, seçim kurullarına sandık görevlisi ve üye veren, Mecliste ve hatta meclis komisyonları ve yönetiminde temsil edilen HDP ile; resmi-gayri resmi veya fiili ittifakımız olmadı. Yargı, güvenlik güçleri, her şey kontrolünüzde, eğer hakikaten teröristlerse; öncelikle hazine yardımını kesin, tüm HDP’lilere siyaset yasağı koyun, tutuklayın, hatta partilerini kapatın; elinizi tutan mı var? Eğer bunları yapmıyorsanız, bu konuyu istismar etmeyi bırakın.” şeklinde konuştu.

“ŞARK KURNAZLIĞINI BIRAKIN” 

Sözlerine Kürt seçmenlerle ilgili konuşarak devam eden CHP İl Başkanı Bedri Ağaç, “Kürt kökenli seçmen geçmiş seçimlerde sizlerin adaylarına destek verdiğinde iyiydi, ilk kez 2019 yerel seçimlerinde bazı illerde İttifakımızın adaylarına oy verince kötü oldu öyle mi? Mesela size göre; Ağrı’da bir önceki seçimde halk HDP’li bir belediye başkanı seçtiğinde terörist, son seçimde aynı vatandaşlar aynı ilde AKP’li bir belediye başkanı seçtiğinde sıkıntı yok öyle mi? Bırakın bu şark kurnazlığını. Doğu ve Güneydoğu’da bizlerin oyu çok düşük, sizin iddia ettiğiniz bu ilişkiden demek ki o bölgenin seçmenlerin de haberi yok.” dedi.

“AÇILIMDA AKP-HDP ARASINDA SU SIZMIYORDU”

CHP’li Bedri Ağaç, “Bizler aslında yasal bir parti olan HDP ile hiç birlikte olmadık ama; sizler özellikle açılım dönemlerinde terör örgütünün en tepe noktasındakilerle temas kurmaktan kaçınmadınız. Açılım sürecinde AKP ile HDP arasında su sızmıyordu, çok sıkı fıkı idiler, hepimiz o günleri hatırlıyoruz. Şimdi şu soruları sorarak hafızaları tazeleyelim;
1.    Osloda’da PKK’lılarla kim görüştü?
2.    Habur’da PKK’lı teröristleri karşılayıp otobüslerle tur attırıp, çadır Mahkemelerinde hızlıca yargılatıp serbest bıraktıran kim?
3.    Dolmabahçe’de açılım sürecinde bugün çoğu tutuklu olan HDP’lilerle toplanan ve alınan kararları canlı yayında açıklayan kim?
4.    Açılım sürecinde; hendeklerin kazılmasına göz yuman, askere operasyon izni vermeyenler kim?
5.    Terörist Başının bildirisini Nevruzda Diyarbakır Meydanında canlı yayında okutan kim?
6.    Barzani’yi kongrelerine davet ederek; “Türkiye Seninle Gurur Duyuyor” diye alkışlatan kim? 
7.    Peşmerge güçlerini; araçları, silahları ve de “Sözde Kürdistan Bayrakları” ile; sınırımızdan içeri sokarak Suriye’ye yolculayan ve hatta lahmacun paralarını bile ödeyenler kim?
8.    Son İstanbul Yerel Seçimleri sırasında; terörist başının “CHP’ye yani İmamoğlu’na oy vermeyin çağrısını” bildiri şeklinde televizyonlarda canlı yayınlatan kim?
9.    Bu mektubun etki etmediğini görünce; terörist başının kırmızı bültenle aranan terörist kardeşi Osman Öcalan’ı üstelik TRT’ye çıkararak aynı çağrıyı yaptıran kim?” şeklinde sorular yöneltti.
10. Osman Öcalan’ın televizyona çıkarılmasını sorun etmeyi bırak; HDP Seçmenine; “Neden Öcalan’ı değil de Demirtaş’ı dinliyorsunuz” diye soran kim? Bunlarla ilgili yüzlerce örnek verilebilir, kimse saf değil, arşiv denen bir şey var, herkes kimin ne yaptığını, ne söylediğini gayet iyi biliyor. 
“FETÖ İLE AYNI YOLLARDA YÜRÜYORDUNUZ”
FETÖ konusu ile ilgili de konuşan Başkan Ağaç ,”Hiçbir şey söylemeye bile gerek yok. Bizler bu örgütle hiçbir zeminde, hiçbir zaman bir arada olmadık, aksine bizler; bu yapının ülke için ne kadar büyük tehlike oluşturduğunu söylerken; siz; “hoca efendi hazretleri, bu cemaat iyilik hareketi, bunlar anlı secdeye değenler, ne istediniz de vermedik, yeter artık dön gel de bitsin bu hasret” diyor; el ele, kol kola “beraber aynı yollarda” yürüyordunuz.” dedi.
CHP İl Başkanı Ağaç konuşmasını, “Son söz; ülkenin gerçek gündemini değiştirme ve algı yönetimi çalışmalarını bırakın; yönetemiyorsunuz ve sorunları çözemiyorsunuz, ülke tıkandı kaldı. Yapacağınız son ve en güzel şey; bir an önce seçimleri yaparak; bu ülkeyi çok daha iyi yönetebileceğini; kazandığı Belediyeler aracılığı ile tüm ülkeye ve millete gösteren ittifakımıza; sessiz, sakin ve olgunluk içinde iktidarı devir-teslim teslim etmektir.” sözleriyle noktaladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat