CHP’DEN TMV’YE AKTARILACAK KAYNAK ARTIŞINA TEPKİ BAŞKAN BİNZET: “FETHULLAH GÜLEN’İ TAKLİT EDEREK MİLLİ EĞİTİMİ YÖNETEMEZSİNİZ”

Genel 6 Şubat 2021 12:22
Videoyu Aç CHP’DEN TMV’YE AKTARILACAK KAYNAK ARTIŞINA TEPKİ BAŞKAN BİNZET: “FETHULLAH GÜLEN’İ TAKLİT EDEREK MİLLİ EĞİTİMİ YÖNETEMEZSİNİZ”
A
a
Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Türkiye Maarif Vakfı’na aktarılacak kaynağın artışına CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet tepki gösterdi. Binzet, “Fethullah Gülen’i taklit ederek Milli eğitimi yönetemezsiniz”dedi.

MEB’in 2021 bütçesinden 486 milyon TL aktarılması planlanan Türkiye Maarif Vakfı'na aktarılacak kaynak, Cumhurbaşkanlığı Kararı ile 1.2 milyar TL’ye çıkarıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye Maarif Vakfı'na 2021 yılında 486 milyon TL ödenek aktarımı planlandığını açıklamıştı.

“BÜTÇEYİ EĞİTİME ERİŞEMEYEN ÇOCUKLAR İÇİN KULLANIN”

Kararla ilgili CHP İl Başkanı Burak Binzet, “Milli Eğitim Bakanlığının yetersiz bütçesi ile ne uzaktan eğitim yapılabiliyor, ne derslik ihtiyacı karşılanabiliyor, ne de öğretmen ataması yapılıyor. Ancak Milli Eğitim Bakanlığımızın yetersiz bütçesinden, Cumhurbaşkanı Kararı ile Maarif Vakfı’na 1 milyar 231 milyon 98 bin TL pay veriliyor. Fethullah Gülen’i taklit ederek Milli Eğitim Bakanlığını yönetemezsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı bütçesini uzaktan eğitime erişemeyen çocuklarımızın bilgisayar, televizyon ve internet erişimi için kullanın; öğretmen açığını kapatmak için ivedilikle 60 öğretmen ataması için kullanın, derslik ihtiyacını karşılamak için kullanın” dedi.
Vakfın önemli yetkiler ve imtiyazlarla donatılmış olduğuna da dikkat çeken CHP’li Binzet, vakfın kurucularının eski AKP milletvekili ya da adayları olduğunun da altını çizdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat