CHP Eskişehir Milletvekili Süllü: "Yük, Yine Emekçinin Sırtında"

Genel 30 Nisan 2021 20:42
Videoyu Aç CHP Eskişehir Milletvekili Süllü: "Yük, Yine Emekçinin Sırtında"
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü,  vatandaşlarımızın işsizlik kaygısı çekmediği, emekçilerin emeğinin karşılığını aldığı, iş cinayetlerinin son bulduğu, yoksulluk ve gelir dağılımındaki eşitsizliğin ortadan kalktığı  Türkiye'yi hep birlikte tesis edeceğimize inanarak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyorum” dedi.

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü mesajında: "Bu yıl da güya, tam kapanma nedeni ile 1 Mayıs'da  alanlarda olamasak da emekçi dostlarımızla erken bir araya gelerek  her zaman olduğu gibi,  dayanışma içinde, emekçilerin haklı mücadelesinin yanında yerimizi aldık. 

 Emekçilerin çalışma koşulları, iş sağlığı ve güvenliği, toplumsal cinsiyet eşitliği ve ücret politikaları çağdaş demokrasi ve sosyal devletin en önemli göstergeleridir. Bir yılı geçkin süredir  tüm dünyada ekonomiyi ve çalışma yaşamını derinden etkileyen Covid-19 küresel salgınının yükü, ne  yazık ki ülkemizde  çalışanların sırtına yüklenmeye  devam ediyor. Tam kapanma adı altında emekçiler servislerde, iş yerlerine gidiyor, dip dibe çalışmaya devam ediyor. Dolayısıyla, emekçiler salgın tehditi ile her gün burun burun çalışmaya devam ediyor. Günümüz ekonomik koşullarında  enflasyon altında ezilen milyonlar, canları ile geçimleri arasına sıkıştırılıyor. Merkezi yönetim, bu olağanüstü dönemde, istihdamın korunması ve başta sağlık olmak üzere, temel hakların karşılanmasının gereklerini göz ardı ediyor. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, emekçilerin haklı mücadelesinin  sesi olmaya devam edeceğimiz gibi, bolca  üretip,hakça bölüşüleceği güzel günleri tesis edinceye dek, dayanışma içinde mücadelemizi sürdüreceğiz. 
İşte o günler geldiğinde halaylarla, şarkılarla 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü meydanlarda omuz omuza,el ele hep birlikte  kutlayacağız. " dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat