CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir: ‘AKP’DE HEP ARMUT DİBİNE DÜŞÜYOR’

CHP 20 Ocak 2022 14:54
Videoyu Aç CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir: ‘AKP’DE HEP ARMUT DİBİNE DÜŞÜYOR’
A
a
Yaptığı çalışmalarla taraflı tarafsız tüm Fethiyelilerin takdirini kazanmış olan CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir, Ülkemizde yaşanan sorunlara değindi ve ülkeyi 20 yıldır yöneten AKP’nin her seçim döneminde vaatler vererek halkı kandırdığını sonra bu vaatlerini unuttuğunu söyledi. 
Genel Başkanları Erdoğan her seçimde verdiği seçimlerden sonra unutuyor. Yalnız Erdoğan değil, tıpkı onun gibi bakanları unutuyor, vekilleri unutuyor. Fethiye ilçe başkanının söylediği gibi AKP’de hep armut dibine düşüyor. 

DEVLETİN YAPMASI GEREKENLERİ, PARTİ OLARAK BİZ YAPIYORUZ.
Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak vatandaşımızın gece gündüz hizmetindeyiz. Olanaklarımız ölçüsünde, yeri geldiğinde camilerimizi yeri geldiğinde okullarımızı boyuyoruz. Bakıyoruz vatandaşımız sıkıntıda kışın yakacağı odunu kömürü veriyoruz. Odunu kömürü yakacak sobası olmayana da soba veriyoruz. Bu saydıklarımızın hepsi, devletin yapması gereken görevi olan şeyler. Ama iktidar yöneticilerinin bunlardan haberi olmadığı için bu eksikliği biz kapatmaya çalışıyoruz. Tüm bunların yanında da vatandaşlarımıza kim hizmet getirecek bu konuda kim ne söz verdi takip ediyoruz ki unutulup gitmesin.
VAATLERİNİ YAPACAĞINA HÂLÂ HALKI KANDIRMAYA DEVAMEDİYORLAR.
Bu konuda iktidar partisi bize teşekkür edeceğine suç bastırmak için hâlâ ‘yapacağız, getireceğiz, vereceğiz’ gibi söylemlerle vatandaşlarımızı kandırmaya devam ediyorlar. Bu yetmezmiş gibi basın açıklaması yaparak bizleri suçluyorlar. Vatandaşımızın faydasına olacak her türlü hizmetin yanındayız. Yapılan her hizmeti alkışlarız. Ama vatandaşımızı kandırmalarına asla müsaade etmeyiz.
Milletvekili Sayın Yelda Erol Gökcan’ın ‘hastanemize anjiyo cihazı getireceğiz’ demesi kuşkulandırdı.  Çünkü AK Parti İlçe Başkanının bizler için söylediği ‘Armut Dibine Düşer’ sözü aklımıza geldi. Çünkü Sayın Gökcan Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi ‘verdiği sözleri ya unutursa’ diye düşününce aslında Sayın Öztürk’ün sözünün doğru olduğu gördük. Baktık ki genel başkanları verdiği sözü unutmuş, millet vekili verdiği sözü unutmuş ve hiç şaşırmadık. Gerçekten de ‘Armut Dibine Düşmüş’ verdiği sözleri unutanları savunmak da başka hiçbir icraatı olmayan ilçe başkanına kalmış. Evet doğru demiş Sayın Öztürk. ‘Armut dibine düşmüş’ Çünkü AKP’de her zaman verilen sözler unutulduğu için milletvekilleri de yöneticileri de unutuyor.
SADECE BİRKAÇ KONUDA VERDİĞİ SÖZLERİ NASIL UNUTTUKLARINI VE YALAN SÖYLEDİKLERİNİ HATIRLATMAK İSTEDİK.
Bakın 2018 yılında seçim beyannamesinde Sayın Cumhurbaşkanı “Genç işsizlik oranını kalıcı bir şekilde düşüreceğiz” demişti. 
Şimdi istedikleri gibi enflasyon rakamlarını ayarlattıkları, her araştırmayı kendi beklentilerine göre düzenlettikleri Türkiye İstatistik Kurumu’nun rakamlarını verelim.
Bakın  2017’de işsizlik oranı % 21,1.
2021’de % 24,7‘ye çıkmış.
Peki aynı yıllarda açlık sınırında yaşayanların oranlarına da bir bakalım. İşsizliği düşürmelerinden vazgeçtik. Açlık sınırı altında yaşayanlara bir bakalım
2021 yılı Haziran Ayı itibariyle Türkiye’de 66 milyon kişi aç ve yoksul yaşamaya mahkûm edilmiş.
Yine AKP döneminde yoksulluk sınırı 7.229 TL olmasına rağmen, ‘büyük zam, büyük zam’ dedikleri, asgari ücret ne kadar olmuş? 4.250 TL Yani neredeyse yoksulluk sınırının yarısı kadar bir asgari ücreti vatandaşımıza hak görmüş.
YİNE ERDOĞAN ‘İSTİKRARLI BÜYÜYECEĞİZ DEMİŞ
Kendi beyanlarından hatırlatıyoruz. Erdoğan “İstikrarlı büyümeyi devam ettireceğiz” demiş. Ekonomisi 2017’de % 7,5 büyürken, 2020′de %1,8 büyümüş. 
Büyüme istikrarlı bir şekilde düşmeye devam ederken, halkın yoksullu ve açlık sınırı altında yaşayanların oranı da sürekli artmaya devam etmiş. 
Yine enflasyonu “Enflasyonu yeniden tek haneye indireceğiz” demiş. Bakın 2017’de yıllık enflasyon % 11,92 iken 2021 yılında ise yalancı TÜİK’…
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat