CHP Genel Başkan Danışmanı Köse’den 23 Nisan Kutlaması

Genel 22 Nisan 2021 20:48
Videoyu Aç CHP Genel Başkan Danışmanı Köse’den 23 Nisan Kutlaması
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. CHP Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse mesajında: “Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” parolasıyla yürütülen İstiklal Mücadelesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, vatanın kurtarılması ve Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle nihai hedefine ulaşmıştır. 

Bu anlamda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihi, ülkemizi işgal etme teşebbüsleri karşısında aziz milletimizin egemenliği eline aldığı, vatanına sahip çıktığı bir dönüm noktasını ifade etmektedir.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, meclisin açılışını simgeleyen ve dünyada tek çocuk bayramı olma özelliği taşıyan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklara armağan etmesi, çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.  
Geleceğimizin umudu ve yarının sorumluluğunu yüklenecek çocuklarımızı, dün yaşananları unutmadan geleceğe en donanımlı şekilde hazırlamak, her bakımdan yetiştirmek durumundayız. Şehit kanlarıyla sulanmış aziz yurdun vatandaşları olarak bizlere düşen en önemli görev; omuz omuza vererek, birlik ve beraberlik içinde ülkemizi her alanda en ileriye taşımak için yılmadan, büyük bir azim ve kararlılıkla çalışarak, bu yürüyüşü devam ettirmektir.  Bu duygu ve düşüncelerle; 101. Yılını kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat