CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç: "Vatandaş Artık Değişim İstiyor"

Türkiye 20 Mart 2021 15:25
Videoyu Aç CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç: "Vatandaş Artık Değişim İstiyor"
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, aralıksız olarak sürdürdüğü esnaf ziyaretlerine ilişkin bir değerlendirme yaptı. 

CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç açıklamasında: Cumhuriyet Halk Partisi CHP Gümüşhane İl Örgütü olarak; Gümüşhane'mizde esnafımızı ziyaret ediyor, esnafımız ve vatandaşın dertleri, talep, öneri ve beklentilerini dinliyor, notlar alıyor ve çözüm önerilerimizi anlatıyoruz.

Esnaf maalesef çok sıkıntıda. Herkes resmen burnundan soluyor.  Ayakkabı vb. ürünler satan bir esnafımıza  uğradığımızda saat 16.45'di ve esnaf kardeşimiz "henüz siftah bile yapmadım, kaç gündür durum aynı" dedi.

Gümüşhane'de satışlar geçen yıla göre %60-70 civarı azalmış, pek çok esnaf; vergi ve prim borçlarını, aylardır da kiralarını bile ödeyemiyor. 

Fakat şunu da net tespit ettik ki; vatandaş artık bir değişim istiyor, kararlı ve sandığın bir an önce önlerine gelmesi için artık gün sayıyor.

Biz esnaf gezisi yaparken; İl Defterdarı da dahil, maliye çalışanı memurların; esnafa covit tedbirleri ile ilgili maske-mesafe gibi denetlemeler yaptıklarını gördük. Bir önceki gün de; Belediye Başkanı, Ticaret ve Esnaf Odası yetkililerini de aynı şekilde denetim yaparken gördük. 

Oysa özellikle bu memurlar ve ilgili kurum ve kuruluş  yöneticileri bu günlerde; "Ekonomik kriz ortamında esnaf ne yapıyor? Nasıl idare ediyor? Ne yiyor ne içiyor? Devletten beklentileri ne? Hangi hususlarda yasal düzenlemelere ihtiyaç var? Ne yapılırsa esnaf biraz rahatlar? Onların hayatlarını bir nebze olsun rahatlatmak için biz neler yapabiliriz?" gibi sorulara cevap arasalar çok daha doğru olurdu.

Gümüşhane'mizin tüm bu sahipsizliği karşısında bizler "ülkemiz için, şehrimiz için ne yapabiliriz?" bunun çabası ve gayreti içerisindeyiz. Sonuçta yine de umutları diri tutmak lazım. Gümüşhane için, ülkemiz için; çalışa çalışa ve  halkımızla birlikte başaracağız" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat