CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç "23 Nisan Dünya’da Çocuklara Armağan Edilen İlk ve Tek Bayramdır"

Genel 20 Nisan 2021 22:11
Videoyu Aç CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç "23 Nisan Dünya’da Çocuklara Armağan Edilen İlk ve Tek Bayramdır"
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.  

CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç mesajında: “Millet iradesinin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılış yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101’inci yılını büyük coşku ve gururla kutluyoruz. 23 Nisan Dünya’da çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayramdır. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk gelecek nesillere karşı olan sevgi ve güveninin bir göstergesi olarak, onlara demokratik, laik ve çağdaş Cumhuriyete sahip çıkma görevini vermiştir.
23 Nisan aynı zamanda milli birlik ve beraberliğin en güzel örneği olan Kurtuluş Savaşı sonrasında, millet iradesinin vücut bulduğu ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gündür. O gün millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temeli atılırken, bizleri geleceğe taşıyacak olan çocuklarımız unutulmamış, onlara karşı olan güvenin bir ifadesi olarak bu bayram armağan edilmiştir. Evrensel bir bayram niteliğinde bütün dünya çocukları ile birlikte kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı başta Gümüşhaneli hemşerilerim olmak üzere en içten dileklerimle kutluyor, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı sevgiyle selamlıyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat