CHP Hatay İl Başkanı Dr. Parlar: “Meslektaşlarımın ve Tüm Sağlık Çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını Kutluyorum”

Türkiye 13 Mart 2021 15:19
Videoyu Aç CHP Hatay İl Başkanı Dr. Parlar: “Meslektaşlarımın ve Tüm Sağlık Çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını Kutluyorum”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl Başkanı Dr. Hasan Ramiz Parlar, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir kutlama açıklaması yaptı. CHP Hatay İl Başkanı Dr. Hasan Ramiz Parlar yaptığı açıklamasında:  “İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve toplumun önemli hedeflerinden biridir. Bu nedenle hekimlik mesleği her zaman kutsal, saygın ve onurlu bir meslek olarak görülmüştür. Özellikle pandemi döneminde hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın değerini bir kez daha çok iyi şekilde gördük. 
Ülkelerin gelişmişlik düzeyinin en temel göstergelerinden biri de sağlık hizmetlerinde ulaşılan noktadır. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve toplumun önemli hedeflerinden biridir. Bu nedenle hekimlik mesleği her zaman kutsal, saygın ve onurlu bir meslek olarak görülmüştür. Bireyin kendi sağlığına özen göstermesi ve beslenmeden iyileştirmeye kadar sağlık konularında bilinçlendirilmesi, meslektaşlarım doktorlarımız başta olmak üzere sağlık personelimizin özverili çalışmalarını kolaylaştıracak ve sağlık hizmetlerinin evrensel ölçülerde sunulabilmesine önemli katkı sağlayacaktır.
Bu nedenle sağlık çalışanlarına verilecek en büyük ödül pandemi tedbirlerine sımsıkı uymaktır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına hizmet veren değerli meslektaşlarımın ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp bayramını kutluyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat