CHP Hatay İl Başkanı Parlar'dan CHP hakkında çirkin paylaşımlar yapan okul müdürüne tepki

Genel 26 Aralık 2020 22:57
Videoyu Aç CHP Hatay İl Başkanı Parlar'dan CHP hakkında çirkin paylaşımlar yapan okul müdürüne tepki
A
a
BİR EĞİTİMCİYE YAKIŞMAMIŞTIR

CHP Hatay İl Başkanı Dr. Hasan Ramiz Parlar, Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Fatih Aliye Müderris Ortaokulu Müdürü Mehmet Göktürk’ün sosyal medyadaki partisini hedef alan çirkin paylaşımlarına tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Başkanı Dr. Hasan Ramiz Parlar, konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Reyhanlı ilçesindeki Fatih Aliye Müderris Ortaokulu Müdürü Mehmet Göktürk'ün sosyal medya hesabından Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu'nu hedef alan çirkin paylaşımlar yaptığını üzüntü ile öğrendik.

Gençlerimizin eğitiminden sorumlu bir okul müdürünün partimizi hedef alan çirkin paylaşımı eğitim sitemimizin geldiği noktanın göstergesidir.
Yıllardır eğitim başta olmak üzere her alanda liyakatı bu nedenlerle ısrarla savunduk. Ana muhalefet partisinin liderine, 16 milyon kenti yöneten bir belediye başkanına böylesine çirkin bir üslubu kullanmayı kendine yakıştıran bu şahsın eğitimci kimliğinden şüphe duyarım.  
CHP, kurucusu ve ilk Genel Başkanı Atatürk’ün önderliğinde ulusal bağımsızlığı kazanan, Cumhuriyeti kuran partidir. Hukuk ve eğitim gibi toplumsal alanlarda gerçekleştirdiği reformlarla çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni biçimlendirmiştir. Ulusal sanayinin ve ekonominin gelişmesine öncülük etmiştir. İkinci Dünya Savaşı sonrasında tek parti konumunun tüm olanaklarına karşın, çok partili rejime geçişi sağlayarak Türkiye’nin demokratikleşme sürecinde de öncü misyonunu sürdürmüştür. 
Bizim iktidarın peşinden koşan eğitimcilere değil, gençlerimize tarihi öğretecek, eğitimcilere ihtiyacımız var.
Bizim varlık sebebi iktidara yaranmaktan geçen okul idarecilerine değil bilimin ışığından şaşmayan, Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetini ve değerlerini yaşatacak aydınlık okul idarecilerine ihtiyacımız var. Çirkin söz sahibine yaraşır diyor, bu çirkin paylaşımların sahibi okul müdürü hakkında gerekli soruşturmanın acilen yapılacağına inanıyoruz."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat