CHP HAZRO İLÇE BAŞKANININ EVİNE BASKIN BAŞKAN AĞAÇ: “ÖNCE BASIP SONRA ‘YANLIŞLIK OLDU’ DEMEK KABUL EDİLEMEZ”

Genel 13 Mart 2021 16:08
Videoyu Aç CHP HAZRO İLÇE BAŞKANININ EVİNE BASKIN BAŞKAN AĞAÇ: “ÖNCE BASIP SONRA ‘YANLIŞLIK OLDU’ DEMEK KABUL EDİLEMEZ”
A
a
CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, CHP Hazro İlçe Başkanı Turgut İncel'in evine yapılan baskına ilişkin açıklama yaptı. Ağaç, “Bu asla kabul edilemez” dedi.

CHP Diyarbakır Hazro İlçe Başkanı Turgut İncel ile yakınlarına ait dört ayrı konuta, önceki gece Özel Harekât polislerince baskın yapıldı. İncel, “Sadece bir ev için arama kararı varken dört eve girildi. Kapılar çalınmadan koçbaşı ile kırıldı. Kadınlar ve çocuklara kötü muamelede bulunuldu” dedi. 

“KONTROL VE GÖRÜŞME AMAÇLI GİRİLMİŞTİR”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise CHP’li isimlerin girişiminin ardından ''Gerekli incelemeyi yapacağız, gereken hassasiyeti göstereceğiz'' dediği öğrenildi. Olayın ardından Diyarbakır Valiliği, CHP Hazro İlçe Başkanı Turgut İncel'in evine yapılan baskına ilişkin açıklama yaparak şu ifadelere yer verildi:
"U.İ'nin ikametinde arama yapıldığı esnada aynı katta bulunan ve CHP Hazro İlçe Başkanı Turgut İncel'e ait olduğu anlaşılan ikametin kapısının açılması üzerine bu ikamete de kontrol ve görüşme amaçlı girilmiş, bilahare ikametten çıkılmıştır. Arama izni olmadan ikamete girilmesi iddialarıyla ilgili gerekli soruşturma süreci başlatılmıştır." 

“KİMSE DEVLET GÜCÜNÜ KAFASINA GÖRE KULLANAMAZ”

CHP’li İncel’in evine yapılan baskınla ilgili CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç’tan da tepki geldi. Başkan Ağaç, “Diyarbakır Hazro CHP İlçe Başkanımızın evine sabaha karşı baskın yapılmış, ev darmadağın edilmiş, bir süre sonra da; “yanlışlık oldu” denilmiştir. Bu asla kabul edilemez. Kimse devlet gücünü kullanarak kafasına göre gece sabaha karşı masum insanların evlerine baskın yapıp, kapılarını kırıp, ev halkına saatlerce terörist muamelesi yapıp, sonra da "Pardon" “yanlış ihbarmış” diye bu hukuksuzluktan sıyrılamaz. Kasıtlı veya kasıtsız bu skandala karışanlara bir an önce gereği yapılmalıdır.” diyerek tepki gösterdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat