CHP İL BAŞKANI BEDRİ AĞAÇ: “TÜRKİYE'YE ‘KATİL VE TERÖRİST’ DİYEN ŞİVAN PERVER İLE ‘MEGRİ MEGRİ’ DİYE GÖZ YAŞLARI DÖKMEDİK”

Genel 9 Nisan 2021 12:48
Videoyu Aç CHP İL BAŞKANI BEDRİ AĞAÇ: “TÜRKİYE'YE ‘KATİL VE TERÖRİST’ DİYEN ŞİVAN PERVER İLE ‘MEGRİ MEGRİ’ DİYE GÖZ YAŞLARI DÖKMEDİK”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) yönelik “terörle iş birliği yapıyor” ifadelerini kullananlara yönelik yazılı bir açıklama yapan CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, AKP’nin çalışmalarından örnek vererek, tepki gösterdi.

Özellikle çözüm süreci döneminde yaşananlar, AKP’nin FETÖ ile ilişkileri ve birçok konuya açıklamasında yer veren İl Başkanı Ağaç, şu ifadeleri kullandı:

“BİR ÇÖZÜM ÜRETEMEYEN İKTİDAR; KARA PROPAGANDA YAPIYOR”

“Maalesef ülkemiz uzun süredir derin bir ekonomik kriz yaşıyor. Pandeminin de etkisi ile bu kriz tam bir ekonomik buhrana dönüşmüş durumda. İktidar mensupları; bu sorunlara çözüm getiremiyor ve bu nedenle de ülkede geniş bir işsizlik ve derin bir yoksulluk yaşanıyor. Tüm bu gelişmeler doğal olarak iktidarı oluşturan partilerin büyük oy kaybına hatta erimesine yol açıyor. Şu ana kadar yapılan bütün anketler açıkça otaya koyuyor ki; ilk seçimde bu iktidarın meclis çoğunluğunu elde etmesi ve cumhurbaşkanlığını kazanması neredeyse imkânsız. Artık bir çıkış, bir çözüm üretemeyen iktidar; ellerindeki medya gücünü kullanarak muhalefet aleyhine tam bir kara propaganda yürütüyor. En sık başvurdukları yöntem de muhalefeti terör ve teröristlerle gizli veya açık iş birliği içinde olmak gibi son derece haksız ve saçma bir suçlama. 

“PARTİMİZİ VE MİLLET İTTİFAKINI TERÖRİSTLERLE İŞ BİRLİĞİ İLE SUÇLAYANLARA ÖZET BİR HATIRLATMA”

En çok kullanılan HDP ile iş birliği konusu. Bir kere HDP mecliste temsil edilen ayrı bir partidir. Bizim veya millet ittifakını oluşturan partilerin direk ve dolaylı HDP ile bir resmi veya gayri resmi iş birliği veya ittifakı söz konusu değildir. Nitekim Kürt kökenli seçmenler özellikle Doğu ve Güneydoğu’da ya HDP’ye ya da AKP’ye oy vermektedir. 2019’dan önceki tüm seçimlerde de bu seçmen ya kendi adaylarına ya da AKP’ye oy verdiler ki; bu seçim sonuçlarından da kolayca anlaşılabilir. İlk defa 2019 yerel seçimlerinde büyük şehirlerde yaşayan bu seçmenin büyük çoğunluğu; Belediye Seçimlerinde Millet İttifakı adaylarına oy vermiştir ve zaten iktidar için asıl sorun da buradan kaynaklanmaktadır. Yani AKP adaylarına oy verselerdi hiç sorun olmayacaktı. Şimdi bazı temel gerçekleri kamuoyuna hatırlatarak doğru bilgilendirmeyi sağlama gayret edelim. Söyleyecek sözleri, kendilerini savunacak argümanları olmadığı için; partimizi ve millet ittifakını teröristlerle iş birliği ile suçlayanlara özet bir hatırlatma:

“BARZANİ'Yİ KONGREMİZDE ‘TÜRKİYE SENİNLE GURUR DUYUYOR’ DİYE ALKIŞLATMADIK”

Bugüne kadar; biz hiç PKK ile masaya oturmadık, Terörist başının mektubunu meydanlarda ve televizyonlarda okutmadık, onun kırmızı bültenle aranan terörist kardeşini TRT'ye çıkarıp kendi adayımıza oy istemedik, Dolmabahçe'de bugün terörist dedikleri HDP'lilerle mutabakat metni imzalamadık, İmralı-Kandil arasında mekik dokutup aracılarla mektup alışverişi yaptırmadık, Oslo'da teröristlerle pazarlık yapmadık, terör örgütü istiyor diye TC'yi ve Andımızı kaldırmadık, FETÖ ile kol kola ‘beraber aynı yollarda yürüyüp’ sonra da ‘kandırıldık Allah bizi affetsin’ demedik, Habur'da teröristleri sözde üniformaları ile davul zurna ile karşılayıp, otobüslerin üzerinde şehir turu attırıp, çadır mahkemeleri kurup sonra da ‘pişman değiliz’ demelerine rağmen eli kanlı teröristleri 10 saatte salıvermedik, PYD liderine kırmızı pasaport verip kırmızı halılarla karşılamadık, PYD/PKK teröristlerinin gözetiminde Süleyman Şah türbesini kaçırarak vatan toprağını teröristlere terk etmedik, hendekler açılır yollara patlayıcılar gömülürken yetkililere ‘görmezden gelin’ diyerek sessiz kalmadık, güvenlik güçlerinin teröristlere operasyon izin isteklerini reddetmedik, peşmergeleri araçları, sözde bayrakları üniformaları ve silahları ile sınırımızdan geçirip, yedikleri kebap ve lahmacunların paralarını bile ödeyip Kobani'ye PYD/PKK’ya yardım için gitmelerine biz izin vermedik, Barzani'yi kongremizde ‘Türkiye Seninle Gurur Duyuyor’ diye alkışlatmadık, sözde ‘Kürdistan’ bayrağı denen paçavraları başkentimizde direklere biz astırmadık, Terörist başına ‘Sayın’ demeyi, onun posterlerini ve sözde bayraklarını asmayı ‘suç olmaktan’ biz çıkarmadık, Türkiye'ye ‘Katil ve terörist’ diyen Şivan Perver ile ‘Megri megri’ diye göz yaşları dökmedik. Bu konuda daha pek çok örnek verebiliriz ki; hepsi arşivlerde mevcuttur.”
1000
icon
Hicabi 9 Nisan 2021 18:25

Teşekkürler başkan

0 0 Cevap Yaz
Tahsin 9 Nisan 2021 16:25

Olay bu kadar netken kendi yolsuzluk ayıplarını örtbas etmek için sürekli muhalefete çamur atmaya çalışıyorlar. Lakin güneş balçıkla sıvanmıyor.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat