CHP İL BAŞKANI BEDRİ AĞAÇ, 104 EMEKLİ AMİRAL TARAFINDAN YAYINLANAN BİLDİRİYE İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPTI

Genel 5 Nisan 2021 18:57
Videoyu Aç CHP İL BAŞKANI BEDRİ AĞAÇ, 104 EMEKLİ AMİRAL TARAFINDAN YAYINLANAN BİLDİRİYE İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPTI
A
a
Emekli amirallerin yayımladığı ortak bildiriye ilişkin bir değerlendirme yapan, kendisi de emekli yarbay olan CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, gerçek gündemin ekonomi olduğunu ve Türkiye’de darbe yapılamayacağını, yeltenenler olursa da ilk karşı duracak kişilerin Cumhuriyet Halk Partili isimler olduğunu ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, uzun bir yazıyla 104 emekli amiral tarafından yayımlanan bildiriyi değerlendirdi. Kendisi de uzun yıllar Türk Silahlı Kuvvetleri’nin önemli noktalarında görev yapmış olan Başkan Ağaç, Türkiye’nin gerçek gündeminin farklı olduğunu ifade ederek şu açıklamayı yaptı:

“BİR BARDAK SUDA ADETA FIRTINA KOPARILIYOR”

“Bir grup emekli askerin internet üzerinden görüş ve endişelerini açıkladıkları ve içeriğinde aslında hiçbir suç unsuru bulunmayan açıklama üzerine, bir bardak suda adeta fırtına koparılıyor. Ülkenin yakıcı gündemi; adeta bir buhrana dönüşen büyük ekonomik kriz, geçim derdi, enflasyon ve yoksulluktur. Bu yakıcı ve büyük sorun karşısında artık söyleyecek sözleri, açıklayacak paketleri ve yapacak bir şeyi kalmayan iktidar ve onun yandaş kalemşorları; hemen darbe söylemine sarılmaya ve buradan da yeni bir mağduriyet üretmeye başladı.

“BU KADAR SİVİL BİR METİNDEN DARBE İMASI ÇIKARMAK DEMOKRATLIK DEĞİL TÜKENMİŞLİK GÖSTERGESİDİR”

“Bir imza ile gerekirse Montrö’den, Lozan’dan da çıkılabilir, Anayasa Mahkemesi Kapatılmalıdır’ denecek, muvazzaf bir amiral üniformasının üzerine giydiği cübbe ve sarıkla dolaşacak, bunlara kimsenin gıkı çıkmayacak, böyle şey olur mu diye soru bile sorulmayacak ama üniformasını çıkarmış, silahını bırakmış emekli olmuş, yani sivil bir yurttaş haline gelmiş amirallerin kederli uyarılarından darbe senaryosu çıkarılacak öyle mi? Hadi canım sen de. Bu kadar sivil bir metinden darbe iması çıkarmak demokratlık değil tükenmişlik göstergesidir. Darbeci FETÖ’nün görevlerinden ettiği, hayatlarını kararttığı emekli amiralleri; görüşlerini sade bir dille ifade ettikleri için darbecilikle suçlamak ne kadar vicdanidir? Hani fikir hürriyeti, hani anayasal hak olan düşünce ve kanaati açıklama özgürlüğü?

“EKONOMİYİ UNUTUN, ‘DARBE TEHDİDİ VAR’ BUNU KONUŞUN DİYENLERİN GÜNDEM DEĞİŞTİRME ÇABALARI BOŞTUR”

Bizler asıl yapılmak isteneni biliyor ve görüyoruz. Ekonomiyi unutun, ‘darbe tehdidi var’ bunu konuşun diyenlerin gündem değiştirme çabaları boştur. Milletin gerçek gündemi olan ekonomik kriz yerine başka gündemleri öne çıkararak, kamuoyunu meşgul etmeye, dikkatleri başka yerlere çekmeye çalışanlara inat tüm milleti ilgilendiren ve milletin gerçek gündemini oluşturan şu soruları soruyor ve yanıtları bekliyoruz:

- TCMB’nin 128 milyar doları nerede? Bu miktar dövizi; kim sattı, nasıl sattı, kaça sattı, kimler aldı?
- Yüksek kur, yüksek enflasyon ve yüksek faiz sarmalında büyüyen ekonomik buhranla mücadele için bir planınız var mı? Varsa nerede?
- Dükkânı kapatılan, iş yapamayan, kira, prim ve vergi borcunu bile ödeyemeyen esnafa yardım nerede? Kaç esnafa kira yardımı yapıldı?
- 60 Milyon yurttaşımızın aşılanması için gereken 120 milyon doz aşı nerede?
- Uzaktan eğitim için gerekli tablet, bilgisayar ve internet altyapısı nerede?
- Gelir dağılımında adalet nerede?
- Sanayi, Tarım ve Hayvancılıkta üretim nerede? Yerli ve milli araba, tank ve uçak nerede?
- %30’lara varan ve 10 milyonu aşan İşsizliğe ve % 50’leri bulan enflasyona çözüm nerede?
- Atanamayan 400 Bin civarında öğretmene, EYT’lilere verilen sözler, 3600 Ek Gösterge nerde?
- Liyakat Şeffaflık, kardeşlik, huzur ve barış nerede?
- Adalet, Hukuk, Demokrasi, Özgürlük, Anayasal Haklar nerede?”

“BU ÜLKEDE KİMSE DARBE FALAN YAPAMAZ”

Hiç kimse endişesi etmesin; bu ülkede kimse darbe falan yapamaz, yeltenenler olursa da 12 Eylül darbesi ile kapatılmış bir partinin cumhuriyet değerleri ve demokrasiyi özümsemiş mensupları olarak ilk karşı duracak bizleriz. İktidarlar seçimle gelir ve seçimle gider. Ülkemizde yapılacak ilk seçimde de bu iktidar seçimle ve halkın özgür iradesi ile gidecek, ülkemiz de hak ettiği huzur ve refaha kavuşacaktır.”
1000
icon
Cafer Duzgun 5 Nisan 2021 20:58

Sayin baskanimillet bildirimi okudum tebrik ediyorum

0 0 Cevap Yaz
Altan GÜMÜŞHANELİ 5 Nisan 2021 20:53

Tamda tespit ettiğiniz gibi gündemi değiştirip ülkenin eflasyon .işsizlik ve pandemi sorunlarını gündem dışı bırakma çabası ne yaparsa yapsın yolun sonuna gelindi geldikleri gibi gidecekler Teşekkürler Sayın Başkanım Bedri AĞAÇ

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat