CHP ISPARTA'DA, ÇEVRE VE DOĞA KOMİSYONU" OLUŞTURDU

Genel 22 Mart 2022 08:34
Videoyu Aç CHP ISPARTA'DA, ÇEVRE VE DOĞA KOMİSYONU" OLUŞTURDU
A
a
CHP Isparta, ''Eğirdir gölünde yaşanan çekilme sorunu ve Sütçülerdeki heyelan riskinini'' gerekçe göstererek, çözümler üretmek için "Çevre ve Doğa Komisyonunu" oluşturdu. CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, ''Şehrimizin doğal güzelliklerini parsel parsel yok ediyorlar. Buna izin vermeyeceğiz.'' dedi.

Isparta CHP Çevre ve Doğa Komisyonu ve İl Yöneticileri Pazar günü Eğirdir gölü su sorunlarının tespiti ve raporlanması için bölgedeydi. Eğirdir İlçe Başkanı Mehmet Murat Yılmaz ve İlçe yöneticilerinin de eşlik ettiği komisyon hazırladığı raporu İl Başkanı Yalım Halıcı'ya sunacak.

Isparta CHP Çevre ve Doğa Komisyonu bugün 21 Mart Dünya Orman Haftası dolayısıyla fidan dikme etkinliği düzenledi. Geçtiğimiz yıl yaşanan Sütçüler orman yangınında yok olan doğanın tekrar canlanması için seferber olan komisyona Isparta İl ve İlçe Başkanlıkları da eşlik etti.

Çevre ve Doğa Komisyonunun çalışmalarını sosyal medya hesabından duyuran CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı; ''Şehrimizin doğal güzelliklerini parsel parsel yok ediyorlar. Buna izin vermeyeceğiz. İl, İlçe Başkanlıklarımızın, Doğa ve Çevre Komisyonumuzun çalışmaları için teşekkür ederiz. Komisyonumuzun raporunu ve Eğirdir gölünde yaşanan çekilme sorunu için çözüm önerilerimizi kamuoyu ile paylaşacağız. Çevre ve Doğa Komisyonumuzun bugün yaptığı fidan dikme çalışması vesileyle ülkemizin 21 Mart Dünya Orman Gününü kutlarım'' dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat