CHP Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı'dan 1 Mayıs Mesajı

Genel 30 Nisan 2021 20:38
Videoyu Aç CHP Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı'dan  1 Mayıs Mesajı
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı , '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

CHP Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı mesajında şu ifadeler yer verdi;" İşçisi, kamu çalışanı, işsizi, emekçisi, emeklisi, aydını, sanatçısı, gazetecisi, öğrencisi, esnafı, kadını, genci, yaşlısıyla meydanları dolduracağımız 1 Mayıs buluşmamızı  bu yıl da ne yazık ki Covid-19 pandemi salgını nedeni ile evlerimizde kutlayacağız. Bizler, bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenler olarak, 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Gününde umudumuz ve hasretimiz olan memleketin resmini tüm yüreklerde hep beraber çizeceğiz. 1 Mayıs’ın önemi bugün olduğu yarınlarda da savunacak olan bizler, küçük bir azınlık için, birkaç  patron ve yandaş sermaye için değil, halkın emekçi çoğunluğu için yaşayabileceği huzur dolu bir memleket istiyoruz.Emek kutsaldır, emek çatlayan el, kırılan tırnak, eve yorgun argın gelen baba, ev işlerinden beli bükülen annedir. Onun için emeğe ve alın terine sahip çıkmalıyız. Virüs salgını ve yaşanan ekonomik kriz, öncelikle ücretli çalışan emekçileri etkilemektedir. Küresel virüs salgını, tüketim ekonomisinin dünyayı da tükettiği, uygulanan liberal politikaların hem ülkeler arasında hem de ülke içinde gelir adaletsizliğine yol açmıştır. Tüm bu gelişmeler ise  dünya toplumları ve bilim çevreleri tarafından değerlendirilmektedir. 
 Bu zorlu günlerde hayatın devamı için canla başla çalışan, başta sağlık emekçileri olmak üzere verdiği emekle yaşama değer katan tüm gizli kahramanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat