CHP Kadıköy İlçe Başkanı Narin, İstiklâl Marşının Kabulü’nün 100’üncü Yılını Kutladı

Genel 11 Mart 2021 17:18
Videoyu Aç CHP Kadıköy İlçe Başkanı Narin, İstiklâl Marşının Kabulü’nün 100’üncü Yılını Kutladı
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin, İstiklâl Marşının Kabulü’nün 100’üncü yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.  

CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin mesajında: “Allah, bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Milletimizin dini, bayrağı ve vatan toprakları uğruna başlattığı Milli Mücadele’den hareketle kaleme alınan ve aziz milletimizin içinde bulunduğu durumu en doğru şekilde izah eden İstiklal Marşı’mızın ne zorluklar altında kaleme alındığı ve o dönemde milletimizin içerisinde bulunduğu durumu hatırlatmamız, unutmamamız gerekir. Bu zorluklarla bizlere emanet edilen bu topraklar için var gücümüzle millet olarak çalışma gayretinde olmalıyız.
İstiklal Marşımızın Büyük Millet Meclisimizde kabulünün 100.Yılı münasebetiyle merhum şair Mehmet Akif Ersoy’u, “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, bayrak uğrunda ölen varsa vatandır” sözüyle toprağa düşüp şehadet mertebesine ulaşan  aziz şehitlerimizi ve bu uğurda gazilik mertebesine ulaşan kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat