CHP'li Adem, Niğde'de otoyola bırakılan göçmenlere dikkat çekti GÖÇMENLERE DEĞİL, GÖÇMEN YARATAN POLİTİKALARA KARŞIYIZ

Genel 19 Temmuz 2021 14:08
Videoyu Aç CHP'li Adem, Niğde'de otoyola bırakılan göçmenlere dikkat çekti  GÖÇMENLERE DEĞİL, GÖÇMEN YARATAN POLİTİKALARA KARŞIYIZ
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi Niğde İl Başkanı Erhan Adem, insan tacirlerinin yurt dışından getirerek Niğde'de otoyola bıraktıkları kaçak göçmenlere dikkat çekti. Gelişmeleri endişe ile izlediklerini dile getiren Başkan Adem, göçmenlere değil, göçmen yaratan politikalara karşı olduklarını belirterek, şunları söyledi:

"TIR'dan inip Niğde'ye dağılan düzensiz göçmenlerden 7'sinin corona virüsü testleri ise pozitif çıktığı açıklandı. Ülkelerinden zulümden kaçan göçmenler ne yazık ki geldikleri ülkemizde hem kötü koşullarda yaşamak zorunda kalıyor, hem de geldikleri kentlerde ciddi sorunlara neden oluyor. 
Ketimize kaçak yollarla gelen ve sayıları 100 civarı olan kaçak göçmenlerin aşılarının olup olmadığı sorgulanmadı, eksik aşıları yapılmadı, karantinaya alınması gerekenler alınmadı.
Kaçak yollarla ülkemize gelen göçmenlerin ülkelerine dönmesi ülkelerinde barışın sağlanması için öncelikli politikamız olmalı. Herkesin doğduğu, büyüdüğü topraklarda yaşama hakkı var" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat