CHP’Lİ ADEM, TÜGVA’NIN NİĞDE’DE YAPTIKLARINI ANLATTI “SİYASİLERİN BASKISIYLA İŞ BAŞI YAPTIRILIYORLAR!”

Genel 13 Ekim 2021 14:27
Videoyu Aç CHP’Lİ ADEM, TÜGVA’NIN NİĞDE’DE YAPTIKLARINI ANLATTI “SİYASİLERİN BASKISIYLA İŞ BAŞI YAPTIRILIYORLAR!”
A
a
CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, TÜGVA üzerinden dönen iddiaların Niğde’de de var olduğuna dikkat çekti. CHP’li Adem TÜGVA Niğde temsilcisinin, siyasilerin baskısıyla iş başı yaptırıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da kurucuları arasında bulunduğu, Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA), vakıf üzerinden ordu, emniyet ve diğer kamu kurumlarına yüzlerce kişiyi yerleştirdiği, bu kişilerle ilgili sicil listeleri tuttuğu iddia edildi. İddialar üzerine toplumun büyük kesiminden tepkiler yükseldi.

“VATANDAŞ NEDEN YALNIZ BIRAKILIYOR?”

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem de konuya ilişkin açıklama yaparak TÜGVA’nın Niğde’de yaptıklarını anlattı ve şöyle dedi: 
“TÜGVA Niğde İl Temsilcisi olarak görev yapan Burak Yaşar, siyasilerin baskısıyla geçtiğimiz yıllarda il özel idaresinde sözleşmeli personel olarak işe başladı. İnşaat mühendisi olarak görev aldı ve şu an imza yetkisi de var. Niğde de bir sürü işiz varken neden TÜGVA görevlileri, yöneticileri, üyeleri iş başı yaptırılıyor ve neden vatandaş yalnız bırakılıyor sormak isteriz?”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat