CHP’Lİ ADEM’DEN “KONGREYE KATILANLAR KARANTİNAYA ALINSIN” ÇAĞRISI

Genel 25 Mart 2021 21:18
Videoyu Aç CHP’Lİ ADEM’DEN “KONGREYE KATILANLAR KARANTİNAYA ALINSIN” ÇAĞRISI
A
a
CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, AKP Kongresi sonrası açıklamada bulundu. Adem, “Kırmızı alarm verilmeli, tüm illerde kongreye giden vatandaşlar karantinaya alınmalı” dedi.
AKP 7. Olağan Kongresi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pandemiye rağmen 'lebaleb' ve 'tıklım tıklım' diye övdüğü AKP kongrelerinde bugün zirve yaşandı. Ankara Spor Salonu hınca hınç doldu. Tribünlerde, salonda ve salon dışında sosyal mesafe kuralları hiçe sayıldı. Başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve her gün twitterdan vatandaşlara dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sert biçimde eleştirildi. O eleştirilere CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem de katıldı.

“NE SOSYAL MESAFE VARDI NE ÖNLEM”

CHP’li Adem, “AKP 7. Olağan Kongresi değil, Lebaleb Koronavirüs Kongresi izledik. Salonda ayrı, salon dışında ayrı kalabalık. Ne sosyal mesafe var ne bir önlem. Her şeyin üstüne “Kar yağışının mikrobu kırdığı bir gün” diye pişkince açıklama yapan bir AKP Genel Başkanı. O da yetmezmiş gibi tek kelime söylemeyen, her gün twitterda atıp tutan ama şimdi çıt çıkarmayan bir Sağlık Bakanı. İnsan canı bu kadar hiçe sayılır, sağlık çalışanlarının bir yıldır gece gündüz harcadığı çaba, tüm emekler ancak bu şekilde çöpe atılır.”

“MİLYONLARCA İNSANIN HAYATI RİSKE ATILAMAZ”

Açıklamasının devamında kongreye gidenler için karantina çağrısı yapan Başkan Adem, “AKP’nin gövde gösterisi için milyonlarca insanın hayatı riske atılamaz. Bu utanmazlık, bu aymazlık ve halk sağlığını hiçe sayan anlayış ancak karantina ile kontrol altına alınır. Otobüslerle 81 ile dağılan daha sonra da tekrar dönüş yapan kongre katılımcıları yurtlarda karantina altına alınmalıdır. Kimsenin esnafın ekmeğiyle, vatandaşın işiyle gücüyle oynamasına yeniden bir kapatmaya yol açacak davranışlara izin verilmemelidir” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat